7 Wonders: Duel . Statom imperiją

Parašė Profesorius, 2015/12/10

7 wonder Duel virselis

Kad neminėtumėt bloguoju.

Kad negalvotumėte, kad rašau kažkokią panegiriką, iškart prisipažinsiu, kad nesu didis originaliojo 7 Wonders fanas. Taip, žaidimas geras, bet man ne stebuklas ir niekad nesiverždavau jo žaisti. Esu gerokai nutolęs nuo „euroboardgeimų“. Taigi per daug iš 7W:D nesitikėjau, išties – nieko nesitikėjau. Prisėdau išbandyti tik iš smalsumo ir dėl „bendro išsilavinimo“. Likau pakankamai nustebęs, nes žaidimas patiko žymiai labiau, negu tikėjausi. Jis turi tai, ko man trūko originaliajame 7W.

7 Wonders duel shield

Taigi, (dėmesio dabar bus siaubingas „spoileris“) žaidimas skirtas dviems ir tiktai dviems žaidėjams. Tai turbūt labai sunku buvo suprasti jau iš žaidimo pavadinimo. Žinoma, žaidimas turi panašumų į originalųjį, bet turi dar daugiau skirtumų. Žaidimas greitesnis, daugiau interakcijos.

Ką žaidime veiksite?

Ogi, taigi, bus galima statyti „stebuklus“, (pastačius duoda taškus, papildomus veiksmus, kenkia priešininkui)  susidėlioti tinkamą resursų tiekimą, kad nieko netrūktų, bus galima priešininką engti karine jėga ( galima visiškai nukariauti ir taip laimėti žaidimą), kaip minimum karinė galia atiminėja iš priešininko pinigus, o tau duoda pergalės taškus. Galėsite vaizduoti didžiai išsilavinusius ir siekti pergalės gilinant žinias moksle ( tereikia surinkti 6 skirtingų mokslo sričių kortų „setą“). Ir, žinoma, galėsite, tiesiog žaisti kortas, kurios duoda kuo daugiau taškų ir tokiu būdu siekti pergalės. Taip pat reikia visą laiką „sukti varkę“, kad netruktų pinigų, nes jie – universalus resursas.

7 wonders duel visuma dark

Žaidimo mechanizmai.

Kortos išsidėlioja tam tikru būdu, (piramide) kai kurios atverstos, kai kurios užverstos. Ir jau nuo pradžių abu žaidėjai mato daugiau nei pusę kortų ir gali planuoti, kaip jas priglausti, jei mano, kad jų jiems reikia. Kortos pradedamos imti nuo piramidės pagrindo (išdėstymas, kaip koks technologijų medis), ir nuėmus kortą dažniausiai „atrakinamos“ viena ar keletas kitų kortų, todėl labai reikia žiūrėti, kad pasiėmus jums kortą, priešininkas nepagriebtų dar naudingesnės kortos. Čia labiausiai ir padeda „stebuklų“ statymas, kurie leidžia padaryti papildomą veiksmą. Tada gali pagriebti tau reikiamą kortą, ir pastačius „stebuklą“ priglausti dar vieną, kad neatitektų priešininkui. Dar labai smagus mechanizmas, kad jeigu trūksta resursų ir pinigų visada galima kortą iš piramidės „diskardinti“, taip gaunant pinigų ir dar efektą „užbūstinti“, jeigu turi geltonų kortų savo imperijoje. Žaidimas trunka tris amžius (kaip ir originaliajame 7W).

7 wonders duel piramide

Įspūdžiai.

Žymiai labiau patiko, nei originalus 7W. Žaidimas greitesnis ( dėka ir to, kad tik 2 žaidėjai). Neliko drafto, todėl nereikės skųstis – „man neina korta“. Visos kortos kiekvienam „raunde“ padedamos iškart ant stalo, nors ne visos atverstos. Žaidimas lengvai perprantamas (galima sakyti getaway žaidimas), dinamiškas ir ………..kaip tokio lygio žaidimas tikrai nėra brangus. Be abejo, komponentai aukščiausios kokybės. Pagal nešamą nuotaiką priminė Catan card game ( kuris taip pat skirtas dviems žaidėjams), na šiek tiek paprastesnis.

7 wonders duel wonders

Pirmos partijos.

Kol kas prasukau 3 partijas. Ir spėjau išbandyti visus 3 pagrindinius kelius į pergalę. Pirmą kartą priešininką daužiau karine jėga ir…………. pavyko, nors pradžioje priešininkui žymiai labiau pasisekė su resursais.

7 wonders duel war track

Antrąją partiją taipogi buvau nusiteikęs karingai, bet…………jau vidurys žaidimo, priešininkas prikaupęs kalnus taškų, o pas mane ne kažką. Supratau, kad vienintėliu būdu dar galiu laimėti – siekdamas pergalės mokslo pagalba ( reikia surinkti 6 skirtingas mokslo kortas). Pavyko surinkti 5ias ir gauti papildomą žetoną, atstojantį 6ąjį reikalingą simbolį. Jei ne tai tai taškais būčiau buvęs sudorotas visiškai. Trečią partiją bandžiau laimėti taškais. Resursai paėjo ir turėjau jų daugiau negu priešininkas. Antrąjame amžiuje nusipirkau gal kokioas 4-5 mėlynas kortas, kurios generuoja daug taškų. Priešininkas bandė laimėti iš dalies karine jėga, bet buvau apdairus ir vis žiūrėjau, kad jam trūktų kažkiek iki pergalės. Tai pavyko, taigi žaidėme iki pabaigos ir skaičiavome taškus. Visgi pritrūko keletos man nūnai. Keista pasirodė taisyklė, kad jeiguturi kortą, kuri duoda taškus už mėlynus pastatus, tai skaičiuojasi pastatai pamėlę nebūtinai iš tavo imperijos, o iš tos, kuri turi daugiau tokių pastatų.

7 wonders duel visuma2

.