Parašė Profesorius, 2015/03/31
Šis žaidimas, tai visiškas Kostsmosas tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasmėmis. (Kostmose vykstantis gilus kaip Kostmosas vyksmas) . Nors žaidimas kortinis, bet jame yra ir žemėlapis, kurį reikia ištyrinėti ir dviejų tipų kosminiai laiviai: kreiseriai ir transportiniai. ( ir visiškai užtenka šių dviejų tipų). Žaidimo autorius Carl Chudyk jau spėjo pasižymėti tokiais žaidimais, kaip Glory to Roma ir Innovation. Pagrindinis ypatumas ir išskirtinumas – daugiafunkcinis kortų panaudojimas. Pastarajame žaidime Chudyk pažengė dar toliau – dabar naudojamos abi kortos pusės. Viena kortos pusė – tai ir planeta, kurią galima okupuoti arba bent jau saugoti, tai ir kažkoks veiksmas kurį galima atlikti, kortą galima panaudoti kaip resursą – mineralą, o kovoje panaudojama, kad kaip jėgos vienetas. Kita kortos pusė – nugarėlė – tai Kostmoso žemėlapis. Kiekviena korta tai sektorius su 6 vartais pro kuriuos galima patekti į kitus sektorius.
Taigi kas nedidelėje dėžutėje?
112 kortų, net 78 kosminiai laivai ( kiekvienam žaidėjui po 13vnt). 6 komandiniai centrai ( skirti 6 skirtingoms rasėms kurios turi po 1 skirtingą bazinę technologiją)
Kaip kas vyksta ir už ką man taip?
Žaidimo tikslas surinkti 20 taškų. Atrodo, kad visai nedaug, bet įtampos, kovų ir taktinių manevrų užteks su kaupu, nors žaidimas tetruks 30-60 min. Tai 4x žaidimas, na bent jau tokia regimybė. Ir išties jame galma tyrinėti, plėstis, eksplotuoti ir naikinti.
Jei kalbėti, ką galima, tai galima žymiai, žymiai daugiau. Yra 10 skirtingų veiksmų, kurių įvykdymą lemia turimos kortos rankoje, technologijose, plane ar ištyrinėtose teritorijose. Tai ir karinis žaidimas, nes galima naikinti priešininkų kosmolėkius ir už pergalę ir sunaikintus laivus gauti taškų. Jeigu jūsų visi laivai bus sunaikinti – iškrisite iš žaidimo. Bet taip nutinka ne taip ir dažnai. Kelių į pergalę yra labai daug. Tai priklauso nuo žaidėjo pasirinktos taktikos ir kortų, kurios jam „atėjo“ į ranką ir kurias okupavo ant stalo. Galima vykdyti „trade“ veiksmą ir nusimetinėti kortas iš rankos (vienu ėjimu pvz galma taip surinkti 6 taškus, o tai yra labai daug). Galima pasistatyti siaubingo dydžio laivyną ir patraukti karan. Žinoma labiausiai verta išvalyti Core sektorių jį okupuoti su transportiniais laivais. Tada gausite už okupavimą daug taškų. Bet, žinoma, priešininkai nesnaus ir stengis jus išstumti iš centro. Veiksmas dažniausiai ir sukasi aplink centrą. Galima prisikasti mineralų, o tai labai padidins jūsų galią atliekant veiksmus. („boost“ efektas. Du atitinkamos spalvos mineralai prideda +1 prie galimo veiksmo. Pvz. jei korta sako , kad galite pasistatyti vieną laivą, tai „boost“ +1 leis pasistatyti jau 2 laivus).
Labai smagus sabotažo veiksmas. Jį panaudojus, traukiamos kortos iš kaladės ir ¼ tikimybė, kad pavyks susprogdinti priešininko laivą. Kai trauki kokias 5 kortas, tai jau pakankamai stipru. Taigi žaisti galima kaip tik norite. Galėsite kariauti, o galėsite užsiimti prekyba ir taip virinti taškus. O gal prikasite kalną mineralų ir tada juos perdirbsite, tokiu būdu uždirbdamas taškų. Žaidimas labai įvairiaplanis, daugiapusis ir gilus. Ir tuo pačiu netrunka per ilgai. Kombinacijos ir veiksmų efektų „combo“ neišsiamiami. Kiekviena partija vis kitokia. Skirtumai dėl vis kitokio žėmėlapio, skirtingų kortų rankoje, skirtingos rasės kurią. Galima netgi užsukti begalinę ar beveik begalinę kilpą ir iš to turėti labai didelę naudą. Teko žaisti 2, 3, 4 žaidėjais , taipogi komandose 2 vs 2 ir visi varijantai puikiai sukosi, nors žemėlapis tokio pat dydžio.
Jeigu patinka kosminė tema, tiesioginė interakcija, sukti „combo“ su kortomis tai šis žaidimas kaip tik jums.