Stalo žaidimas Polterfass. Tai kas viduje? ;)

Parašė Profesorius, 2015/02/19

polterfass_virselis

Jūs patekote į smuklę „ Kiaulė ir švilpukas“. Ir išties smuklininkas tikras kiaulė, o tiksliau paršas. Jis išvirs jums giros, bet stengsis, kad arba jos visiems neužtektų, arba kaip tik privirs tiek, kad būtų smarkiai per daug ir būtų galima joje jus paskandnti. Vat toks jis jau klastūnas.

Polterfass ( labai jau mūsų ausiai neįprastas pavadinimas, kurį įsiminiau gal tik per kokias 3 savaites) – tai smagus blefo ir push your luck žaidimas. Daugiau blefo nei sėkmės. Žaidimas neilgas ir su nesudėtingomis taisyklėmis, taigi jis bus suprantamas ir stalo žaidimų naujokams ir patyrusiems žaidėjams. Skirtas žaisti 3 – 6 žaidėjams. Puikiai sukasi su bet kokiu numatytu taisyklėse žaidėjų skaičiumi ir kol kas neradau nei vieno žaidėjo, kam šis žaidimas būtų nepatikęs. Na bet neverta nusiminti, viskas dar priešakyje :D

Kaip jau minėjau esate smuklėje. Esate ištroškęs pakeleivis ir ištroškęs tiek, kad užsisakinėjate išgerti ne bokalais ar buteliais . Ką ten smulktintis – iškart statinėmis.

Ir išties žaidime yra labai simpatiškos, nedidukės 9 statinaitės . 7 paprastos paprasčiausios, o dvi „stebuklingos“. Jos stebuklingu būdu padvigubina kažkurioje statinėje esančio gėralo kiekį arba kaip tik sugadina visą turinį.

polterfass statines

Kaip taisyklė – push your luck (išbandyk savo sėkmę) žaidimuose reikia ridenti kauliukus. Čia taipogi ne išimtis, tik………… reiks ridenti statines. Tai išties atrodo originaliai ir įdomiai. Suberi statines į ridenimo stikline papurtai ir tėški ant stalo. Tada žiūri, kiek statinių stovi, o kiek ant šono ilsisi. Tai lemia kiek pavyko smuklininkui privirti giros. T.y. ant statinių užrašytų skaičių suma. Tada į tai atsižvelgdami smuklės lankytojai daro atitinkamo dydžio užsakymus ( slaptai, niekam nerodo kiek užsakė). Tada smuklininkas gali arba toliau ridenti ir dar galbūt padidinti išvirtos giros kiekį, arba kaip tik neridenti ir palikti tokį kiekį koks jau yra.

Tai ir yra blefo momentas. Kai reikia įtikinti kitus žaidėjus, kad pasielgsi vienaip, o tada jau pasielgti netikėtai ir priešingai, nei buvo manoma.

polterfass statines indelyje

Galima žaisti atsargiai, daryti mažus užsakymus, virti mažai giros, o galima ir rizikuoti ir kaip tik bandyti nustverti didelį grobį. Gobšumas arba atsargumas.

Smuklininko kailyje spės pabuvoti visi žaidėjai. Nes į šią rolę visi įsikūnyja paeiliui. Ir būtent kai esi smuklininkas, tada ir turi didžiausius šansus užsidirbti daugiausiai taškų.

polterfass uzsakymo kortos

Žaidimas išties smagus. Ir jį žaisdami gausite tikrai daug ryškių ir teigiamų emocijų. Procesas siaubingai įtraukiantis. Tiktai štai, nelabai patikėjau stalo žaidimo kūrėjų teiginiu , kad statinėse gira. Na kas gali išgerti tiek giros? Ateis ta diena, kai prapjausiu bent vieną statinę ir patikrinsiu kas viduje ;) O gal tai padarysite jūs anksčiau už mane. Jeigu taip, tai būtinai parašykite. Tai kas viduje?

polterfass visuma