Stalo žaidimas Zombie Fluxx

Parašė Profesorius, 2015/03/04

zombie fluxx ranka

zombie fluxx matrix

Zombie Fluxx – visą laiką besikeičiantis , zombiškas kortų žaidimas.

Ir vėl jie – zombiai. Tik šį kartą jie nesistengs suryti jūsų smegenų. Tiesiog trukdys laimėti žaidimą. Nedidelėje dėžutėje (beveik saboteur dydžio, o jei visai tiksliai tai 7 dragons dydžio) telpa ne tiek ir mažai – visas 100 kortų. Jų pagalba ir turėsite šią atrakciją. Taip, taip teisingai perskaitėte – žaidimas nepretenduoja į rimtus, bet pagal teksto kiekį ant kortų, skirtas daugiau geeeekams, nei pradedantiesiems. Tai party žaidimas geekams.

Žaidimo bazinės taisyklės itin paprastos ir suprantamos net penkiamečiui. 1. Traukti kortą. 2. Sužaisti kortą. Viskas. Tai visos taisyklės, bet………….

zombie fluxx basic rules

Čia ir prasideda pats įdomumas. Pagrindinis žaidimo ypatumas, kad jame taisyklės nuolat keičiasi. Pradedam nuo jau minėtų bazinių, o vėliau žaidimo eigoje, žaidimas „apauga“ taisyklėmis. T.y. ant kai kurių kortų yra taisyklės, kurias žaidimo eigoje vyksmo dalyviai įves į žaidimą.

Žiūū, jau reikia traukti ne vieną, o visas 5 kortas ir sužaisti reikia ne vieną, o visas kiek turite. Po kiek laiko taisyklės vėl keičiasi, dabar jau galima įžaisti tik 3 kortas, bet atsirado „hand limitas“, gale ėjimo galite turėti rankoje tik ………0 kortų.

zombie fluxx rules kortos

Taisyklių kombinacijos galimos labai įvairios, tai priklauso nuo pačių žaidėjų sprendimų ir nuo atsitiktinumo. Yra žaidime ir viena labai linksma taisyklė – kiekvieną kartą kai ant stalo dedate zombio kortą, privaloma mauroti kaip zombis. Jeigu pamirštate – gaunate dovanų  zombį iš  žaidėjo, kuris pirmas pastebėjo klaidą.

 zombie fluxx riaumojimo taisykle

Žaidimas labai dinamiškas, jame tiek taisyklės, tiek visa situacija labai greitai keičiasi. Laimėjimo sąlyga – įvydyti esamą užduotį. ( jas taip pat ant stalo padeda žaidėjai – kortų pavidalu) pvz kad laimėti reikia turėti grandininį pjūklą ir kastuvą ir jokių zombių jūsų zonoje . Kito žaidėjo ėjimas – jis pakeičia šią kortą ir dabar jau reikia automobilio ir dvivamzdžio ir zombiai jau netrukdo laimėti. Taip, žaidimas chaotiškas, bet galimi ir neblogi combo, kai atitinkamos kortos į rankas papuola.

zombie fluxx mashina ir dvivamzdis

Tai kaip apsiginti nuo zombių, kurie jums trukdo laimėti? Geriausias vaistas – repelentas nuo zombių. ( visi žinote purškalą nuo uodų, tai čia panašiai, tik nuveja ne uodus o zombius………ir nuveja ne bet kur, bet kitiems žaidėjams dovanų). Taip pat zombius galima mušti, šaudyti ir t.t. ( pagal geriausias zombių filmų tradicijas) naudojant ginklus ir po ranka pasipainiojusius tinkamus daiktus.

zombie fluxx keepers repelent

Beje, jeigu kuris nors žaidėjas turi užsiveisęs visą ordą zombių – jo situacija nėra beviltiška, jis turi šansą tapti zombių bosu ir laimėti žaidimą dėka ungoal kortelės. Bet jeigu ungoal sąlygos įvykdomos ( bent 5 zombiai ant stalo ir visi žaidėjai turi bent po vieną zombį), o zombių boso nėra – tada žaidimą laimi zombiai.

 zombie fluxx ungoal

Žaidimas skirtas 2-6 žaidėjams. Trukmė 10-40 min.

Mano rekomendacija pradžiai žaisti ne daugiau, kaip 3 žaidėjams, nes naujiems žaidėjams tikrai daug skaitymo ant kortų. Ir tik visiems susipažinus su žaidimu ir žinant mintinai kortas galima žaisti ir 6se. Nes kitu atveju žaidimas užtruks ilgiau negu priklauso filerio klasės žaidimui.

zombie fluxx zombis

Fluxx – tai visa serija žaidimų įvairiomis temomis: Star Fluxx, Stoner Fluxx, Pirate Fluxx, Cthulhu Fluxx,Oz Fluxx, Martian Fluxx yra netgi Christian Fluxx ir tt. Visas žaidimo versijas galima maišyti tarpusavyje ir gauti labai įdomias kombinacijas.

 zombie fluxx trio

Taip pat egzistuoja  ir Fluxx: The Board Game

 fluxx boardgame