7 Žaidimai, kuriems reikia tik žaidėjų.

Parašė Profesorius, 2015/10/29

Matot šią žaidėją? Tai štai , žaidėjos reiks, o štai domino plytelės visiškai nereiks ;)

domino_girl

Nr1. Ką tu turi?

    Šiame žaidime vienas žaidėjas – spėjantysis, visi kiti atsakinėtojai. Atsakyti reikia balansuojant tarp „ per daug paprasta“ ir tarp „ per daug sudėtinga“.

Atsakinėtojai sugalvoja kokį nors daiktą, kuris yra pas visus. Pvz. šaldytuvas, kibiras, kompiuterio ramas, tapkės ir pan.

Spėjantysis kreipiasi į kiekvieną žaidėją su klausimu – ką tu turi? Žaidėjas duoda teisingą atakymą, kuris turėtų padėti spėjikui. Atsakymas turi būti ne per daug abstraktus ir ne per daug akivaizdus. Spėjantysis kiekvieną kartą gali gauti tik vieną atsakymą, tada užduoda klausimą kitam žaidėjui. Abstraktūs atsakykmai: „tas daiktas iš medžiagos ar tai labai geras daiktas“ neturi prasmės, nes jie nė kiek nepriartina spėjiko prie mįslės įminimo. Atsakymai turi būti tokie: pvz reikia atspėti žodį – pasas. Galima duoti tokius atsakymus: „tas daiktas tikrai šio to vertas juodojoje rinkoje“ arba „jis turi galiojimo laiką“.

Jeigu atakymas toks akivaizdus, kad spėjantysis iškart atspėja daiktą, žaidėjas davęs atsakymą pralaimi ir tampa spėjančiuoju.


Nr.2 Taisyklė.

Žaidėjai turi atspėti taisyklę, kurią sugalvojo vienas iš žaidėjų. Jis ją naudoja kai duoda atsakymus.

Vedantysis sugalvoja taisyklę, kuri galioja visiems žodžiams: tai gali būti kokie nors daiktai, reiškiniai, asmenybės, arba priskirti kažkokiai grupei: pvz žodžiams, daiktams, žaidėjams ir tt. Taisyklės pavyzdys: žodyje butinai turi būti raidė A.

Žaidėjai bando atpsėti taisyklę, siūlydami žodžius/daiktus.

Vedantysis sako, ar tas žodis tinka ar nebaisiai.
Jeigu žaidėjai įvardina ne tą taisyklę, kuri buvo sugalvota – vedantysis privalo pasakyti žodį/daiktą, kuris tinka pagal neteisingą taisyklę, bet netinka jo sugalvotai, arba atvirkščiai tinka sugalvotai, bet netinka pasiūlytai.

Žaidėjas, kuris atspėja taisyklę – laimi žaidimą ir tampa vedančiuoju.

Žaidimas vyksta kol taisyklė atspėjama arba galima apriboti spėjimų skaičių.

Žaidimo pvz.

Vedantysis sugalvojo taisyklę, kad kiekviename žodyje turi būti raidė A.

Vedantysis: Taisyklė susijusi su žodžiais.

Žaidėjas: Kosmosas

Vedantysis: Ne

Ž: Žiurkė

V:Ne

Ž:Kastuvas

V:Taip

Ž:Kaspinas

V:Taip

Ž: Visuose žodžiuose turi būti raidė K

V: Ne – Kirvis

Ž:Visi daiktai privalo judėti?

V: Ne, sakiau, kad taisyklė susijusi su žodžiais. Akmuo

Ž: Žodyje turi būti A?

V: Teisingai.


Nr.3 Taip – Ne – Juoda – Balta.

Žaidėjai iškrenta, jeigu panaudoja uždraustus žodžius pokalbio metu.

Viskas ko reikia – žaidėjams bendrauti tarpusavyje. Bet kuris žaidėjas, kuris panaudoja uždraustą žodį/žodžius arba atsisako kalbėti – iškrenta. Žaidimas tęsiasi kol lieka 1 žaidėjas. Tradicinis drauždiamų žodžių rinkinys: taip, ne, juoda, balta.


Nr4. Kontaktas

Žaidimo tikslas atspėti žodį, kurį sugalvojo vedantysis.

Vedantysis sugalvoja žodį (daiktavardis vienaskaitos vardininkas) ir pasako kitiems pirmą žodžio raidę.

Pvz. sugalvojo žodį katastrofa.

Pasako visiems raidę K.
Kiekvienas žaidėjas sugalvoja žodį prasidedantį šia raide ir bando kitiems paaiškinti, kokį žodį sugalvojo.

Pvz. sugalvojo žodį katė ir paaiškina, – ta, kuri mėgsta vaikščioti viena. Arba su keturiom letenom ir odiga.

Jeigu kuris nors žaidėjas galvoja, kad suprato, koks žodis – žaidėjas sako „yra kontaktas“

Tada abu žaidėjai ( tas kuris galvoja, kad atspėjo ir tas, kuris uždavė žodį) skaičiuoja iki 3 ir vienu metu sako žodį.

Jeigu žodis sutapo, tai vedantysis pasako antrą užduoto žodžio raidę ir žaidimas tęsiasi toliau, tik dabar jau reikia sugalvoti žodžius su abiejomis raidėmis šiu atveju KA, po to KAT ir tt.

Jeigu žodis nesutapo, tai žaidėjai tęsia spėliojimą su viena raide.

Jeigu žodį atspėja komanda, tai vedančiuoju tampa tas, kuris pirmas pasakė žodį. Jeigu komanda pasidavė, tada vedantysis sugalvoja naują žodį.


Nr 5. AIDAS, aidas, aidas

Sugalvojama tema: pvz. vaisiai: Visiems žaidėjams duodamas žodis pagal temą pvz. apelsinas, bananas ir t.t. Vedantysis žino visus žodžius, kurie išdalinti. Vedantysis pradeda kalbėti, kažką pasakoti ir karts nuo karto tuos žodžius panaudoja kalboje. Kai vedantysis ištaria žodį, kuris priskirtas kažkuriam žaidėjui – pastarasis privalo greitai du kartus jį pakartoti kaip aidas. Bet vedantysis gali pasakyti tą žodį du kartus, tada žaidėjui, tą žodį reikia pakartoti tik vieną kartą. Jeigu vedantysis pasako bendrą žodį, kuris apibūdina temą , pvz – vaisiai, tada visi choru turi pasakyti savo žodį du kartus. Jei nors kuris žaidėjas susipainioja – iškrenta iš žaidimo.


Nr.7 Kas tilps į trilitrinį

Tai kas tilps?? Visi žaidėjai iš eilės vardina daiktus, kurie tenkina žaidimo sąlygą. Kas nesugalvoja – iškrenta iš žaidimo.


Nr. 8 Skrydis į Marsą.

Žaidėjai bando atspėti kuriuos daiktus reikia pasiimti skrendant į Marsą. Kurie daiktai tinka, kurie ne pasako vedantysis.

Pagal kokiud kriterijus sprendžia vedantysis, nerašysiu, nes visi kas perskaitys, negalės žaisti šio žaidimo kaip žaidėjai – spėliotojai, galės būti tik vedančiuoju . :P


Ir pabaigai dar viena nuotrauka , kurioje, taip pat ne visi dalykai bus reikalingi. Kortų, žetonų ir ristukų neprisireiks.

card_girl