Bang! The Dice Game. Apžvalga.

Parašė Profesorius, 2014/10/24

bang dice game virselis

      Laukiniai vakarai, susišaudymai, šerifas, banditai, išdavikai. Kažkur jau  visa tai labai girdėta.  AAAA, taip, yra toks žaidimas Bang! Card Game.  Tai štai šiame žaidime, taip pat tie patys personažai, tik viskas vyksta greičiau, dinamiškiau na ir…………..indėnų strėlės. Jų gaus visi :P

      Bang! The Dice Game  – tai to pačio kortinio Bang, kauliukų versija. Ir reikia pasakyti, todėl ir sakau – labai vykusi versija.  Dabar tai jau tikrai “party” žaidimas.  Jeigu kortinis Bang, buvo kaip ir “party”, bet pagal savo trukmę, nelabai tilpo į šią kategoriją, tai Bang dice telpa. Tetrunka apie  10-15min. ir todėl pagrindinis Bang trūkumas – galimybė, kad iškrisite iš žaidimo ir teks laukti ir tik žiūrėti, kaip kiti žaidžia, nėra toks svarbus, nes laukimas nebus ilgas.

      Kas dėžutėje?

bang dice visuma

   Dėžutė mažesnė , plonesnė už originalųjį Bang, ir pro langelį matosi kauliukai, kurie išties traukia akį ir malonūs pačiupinti.  Visi ženklai juose įspausti, taigi kauliukai nenusitrins. Kiti  žaidimo komponentai – kortos ir žetonai taipogi labai kokybiški.

    Apie ką žaidimas?

       Šis skyrelis skirtas tiems, kas pirmą kartą girdi apie Bang!.

    Laukiniuose vakaruose neramu. Siautėja gaujos, banditai –  jokios tvarkos. Tvarkai palaikyti atsiųstas  šerifas ir jo padėjėjas (-ai). Banditams tai, beabejo nepatinkia, taigi žaidime jų tikslas nudėti šerifą. Šerifo ir jo padėjėjų tikslas nudėti banditus, ir priedo dar labai neaiškią ir neapsisprendusią asmenybę – išdaviką.  Išdaviko tikslai sudėtingiausi ir sunkiausiai pasiekiami –  jis apsimeta tai , kad jis už šerifą, tai vėl – kad jis už banditus. Jo tikslas, kad visi išsišaudytų ir, kad jis vienas liktų su šerifu, ir tada, žinoma, nudėtų šerifą.

bang dice sherifas

  Apie tai kaip žaidžiama, ir kokie skirtumai.

     Kaip ir daugumoje žaidimų su kauliukais, per savo ėjimą kauliukus galima ridenti tris kartus, pasiliekant norimas reikšmes. Ant kiekvieno kauliuko 6 reikšmės. Kai kurios jau matytos iš kortinio Bang.

Alus – gali pasigydyti, ir skirtingai, nei kortiniame, galima gydyti kitus žaidėjus. Todėl žaidime dažnai galima išgirsti žaidėjų frazę:        – Eeee, duok alaus ;)

Gattling Gun – ant kiekvieno kauliuko jis yra, bet kad suveiktų , reikia išridenti tris reikšmes. Kaip ir kortiniame  – visiem po 1 žalos, plius nuima visas tavo turimas strėles.

Dinamitas – kai surenki tris reikšmes, sprogsti, bet neišsitaškai. Prarandi  tik 1 gyvybę ir baigi savo ridenimus. Na visdėlto ausyse spengia – reikia laiko, kad atsigauti.

Taikiklis su reikšme 1 arba 2 – tokiu atstumu privalai šauti ir padaryti 1 žalos. Taip, taip PRIVALAI šauti, taigi būna, kad kauliukai lemia, kad padėjėjui tenka šauti į šerifą arb atvirkščiai.

Strėlė – va tai visiška inovacija , tai didžiausias skirtumas nuo  kortinio Bang ir tai tikrai smagus momentas žaidime.  Strėlės yra 9-ios. Bendrame “pūle”. Kiekvieną kartą, kai išrideni strėlę – gauni strėlės žetoną.  Kai kažkuris žaidėjas paima paskutinę strėlę iš “pūlo”  – iškart puola indėnai (turbūt susinervinę, kad dingo visos jų strėlės ir puola su tikslu jas atiimti ). Kiekvienas žaidėjas, kiek turi strėlių  – tiek gauna žalos. Taigi, turėti daug strėlių – dalykas pavojingas.

bang dice kauliukai

  Įspūdžiai.

         Tai kortinio Bang!  – “light” versija.  Viskas greičiau, dinamiškiau , paprasčiau. Jeigu kortinį Bang žaisti su visiškais  stalo žaidimų naujokais nerekomenduotina (tikrai bandžiau, ir tikrai buvo blogai), tai kauliukinį galima drąsiai. Tai get a way žaidimas. Tai vakarėlių žaidimas, bet patinka ir rimtiems, visokių žaidimų bandžiusiems žaidėjams. Tai linksmas, konfrontacinis žaidimas su slaptomis rolėmis. Žinoma, kas yra kas labai greitai paaiškėja, nes jeigu ilgai slapukausi ir apsimetinėsi, kad esi šerifo draugas (o pats esi visiškas banditas) – tai geruoju nesibaigs. Vistiek kas nors nudės – ar padėjėjai, ar saviškiai – banditai. Nes jie gi nežino, kad tu  savas.  Žinoma, kauliukinis, man nepakeis kortinio, bet jie abu geri. Jeigu nori kažko greito ir trumpo – žaidi Bang dice. Jei norisi daugiau intrigų ir ilgiau neatskleisti savo rolės – tada tiks labiau kortinis Bang!