Pandemic papildymas State of Emergency

Parašė Profesorius, 2015/04/02

pandemic emergency virshelis

Šis papildymas įveda į žaidimą 5 naujas roles, 7 įvykus ir 3 užduotis. Papildymas dera su visais ankstesniais papildymais, o taipogi reikalauja bazinio žaidimo.

Papildymas žaidėjams duoda naują instrumentą – karantiną. Karantino markerius galima dėti į miestus, tokiu būdu mieste bus įvestas karantinas. Šis markeris apsaugos miestą jeigu ten reikės dėti viruso kubelį taipogi apsaugos miestą nuo epidemijų ir proveržių. Tai ar ne per gerai bus žaidėjams? Pasala tame, kad žaidėjai gali uždėti tik 4 karantino markerius ant žemėlapio ( Pulkininkas gali uždėti dar du papildomus).

pandemic emergency pulkininkas

Be to, jeigu negydysite miestų, kuriame yra karantinas, smarkiai padidės tikimybė pralaimėti dėl kokio nors viruso visų kubelių ant lentos.

 Variantas Vidinės Žemės

 pandemic emergency regionai

Šiame variante užkratas perduodamas nuo gyvūnų – žmogui. Ir tai atsitinka atitinkamuose rajonuose ( žemės ūkio rajonuose ir gyvulininkystės rajonuose). Šių regionų laukai  yra atskirai nuo pagrindinio žaidimo lauko. Vienas toks regionas atitinka vieną iš keturių ligų, o visi regionai susieti su atitinkamais miestais. Pvz. juodasis regionas susijęs su Karačiu, Deliu, Kalkuta, Mumbajumi ir Čenajumi. Ant pagrindinio žemėlapio, ant šių miestų uždedami pusiau permatomi žymekliai, kad pabrėžti ryšį.

Pradžioje partijos į kiekvieną regioną reikia įdėti po vieną kubelį. Kiekvieną raundą, prieš tai, kai atsiverčia infekcijos kortos, reikia ridenti D6. Jeigu išsiridena spalvotas paveiksliukas – dedamas ligos kubelis į atitinkamą regioną ( o jeigu ten jau yra trys kubeliai prasideda proveržis ir reikia įdėti po kubelį į susietus miestus). Tik dvi D6 plokštumos nepavojingos.

 pandemic gyvuliukai

Papildoma grėsmė dėl D6 įveda į žaidimą nenuspėjamumą ir padidina pavojaus lygį. Jeigu kokiame nors regione jau guli 2 ligos kubeliai ir 2 ėjimus niekas nebando jo gydyti, tai egzistuoja 1/36 tikimybė, kad bus proveržis.

Bet yra ir palengvinimas žaidėjams. Jeigu žaidėjai dalinasi žiniomis šiuose regijonuose, jie gali apsikeisti bet kokia miesto korta, reikia tik kad spalva atitiktų.

Netikėti įvykiai žaidime

Netikėtų įvykių kortos įmaišomos į kaladę ( galima , kad ir visas 10 įmaišyti, tokiu būdu kaip ir epidemijos kortas).

Visi įvykiai tik pasunkina gyvenimą žaidėjams. Jeigu jum įprastinis Pandemic atrodo per lengvas, tai naudokite įvykius ir turėkite bėdą ;)

Supervirusas

panedmic emergency mutacija

Dar vienas naujas žaidimo režimas. Žaidėjai susiduria su virusu, kuris nepasiduoda įprastiniam gydymui. Žaidėjai negali naudoti gydymo veiksmo ir taip nuiminėti nuo lauko violetinius kubelius. Kad laimėti žaidėjai privalo ne tik išrasti visas 5 vakcinas, bet ir pilnai sunaikinti violetinį virusą.

pandemic supervakcinos gamyba

Šiame variante mutacijos korta, bet kokį kitokį kubelį paverčia į violetinį. Kad išrasti vaistą nuo superviruso žaidėjas privalo nusimesti dvi miestų kortas kuriose yra supervirusas ir dar tris bet kokias kortas. Tada vieną tyrimų stotį galima reorganizuoti į fabriką, kuris per ėjimą gamins vieną dozę vakcinos. Žaidėjai privalės pasiimti vakciną iš fabriko, tada keliauti į supervirusuotą miestą ir tada sunaudoję vieną veiksmą ir vieną dozę vakcinos galės pilnai išgydyti miestą.

 pandemic vakcinos dozes

Šaltinis: BGG