Stalo žaidimas BANG!

Parašė Profesorius, 2009/10/23

BANG! – tai susišaudymo žaidimas, Spaghetti vesternietiško stiliaus, tarp grupės nusikaltėlių ir šerifo, kuris yra pirminis jų taikinys. Slaptieji šerifo pavaduotojai padeda Šerifui, bet yra vienas išdavikas siekiantis savo tikslo.
Žaidime BANG! kiekvienas žaidėjas žaidžia už kurį nors vaidmenį, simbolizuodamas kokį nors įžymų Laukinių Vakarų veikėją.

Tai pusiau kooperatyvus žaidimas, nes kiekvienas žaidėjas priklauso kokiai nors grupuotei, išskyrus išdaviką, kurio tikslas likti vienam gyvam ir tapti naujuoju šerifu. Žaidimo taisyklės paprastos, lengvai ir greitai paaiškinamos. Pats žaidimo procesas dinamiškas ir linksmas. Tai puikus kompanijos žaidimas. Kaip rodo praktika šis žaidimas patinka ir stalo žaidimų naujokams ir užkietėjusiems fanams.

Pradžioje žaidimo jūs atsitiktiniu būdu išsitrauksite rolės kortelę ir sužinosite kokiai grupuotei priklausote. Jūs galite būti šerifu, šerifo padėjėju, nusikaltėliu, išdaviku. Tik šerifo vaidmuo nuo pat pradžių žinomas. Visų kitų žaidėjų kortelės laikomos užverstos ir tik žaidimo eigoj, pagal žaidimo stilių galima spėti kokia vieno ar kito žaidėjo rolė. Rolės išdalintos, prasideda žaidimas. Kažkuris žaidėjas šauna į šerifą. Akivaizdu, kad jis nusikaltėlis. Kažkas tada pykšteli į numanomą nusikaltėlį. Tai ko gero padarė šerifo padėjėjas, o gal tai taip pat nusikaltėlis, tik bando įgauti šerifo pasitikėjimą? O gal tiesiog ginklas neleido toliau šauti, o taip norėjosi į ką nors pykštelti.;)
Žaidime yra ginklai, kurie leidžia šaudyti tam tikru atstumu.

keletas Bang! ginklų

Įvairūs daiktai, kurių pagalba, jūs galite tapti galingu asmeniu laukiniuose vakaruose. Pvz . jei turite statinę, tai į jus sunkiau pataikyti, nes už statinės galima slėptis, žirgas – padidina atstumą tarp jūsų ir kitų žaidėjų, todėl ne kiekvienas ginklas galės jus pasiekti. O kur dar specialios kortos, kurios leidžia ant kitų žaidėjų užsiundyti indėnus, ar pykštelti iš kulkosvaidžio ir taip visiems atimti po vieną gyvybės tašką.

Pagrindinė puolimo korta yra „bang” korta, kuri leidžia šauti į kitą žaidėją. Jai prieš pastatoma „missed” korta, kurios pagalba galima apsiginti nuo „bang”. „Missed” – deja, tu nepataikei, bet tu į mane šovei, taigi, lauk atsakomojo šūvio. BANG!

Žaidimo pliusai:

Neilgas partijos laikas 20-40min
Žaidimas tikrai nuotaikingas, smagu pasijausti laukinių vakarų herojumi
Žaidėjų skaičius, jeigu su papildymu, tai iki 8 žaidėjų.
Minusai:

Jei kompanijoje yra „stabdžių”, tai bus nemažas „downtime”
Žaidėjas, praradęs visus gyvybės taškus, iškrenta iš žaidimo.

žaidėjo lenta

žaidėjo lenta