Stalo žaidimas Infinite City

Parašė Profesorius, 2011/01/21

Jūs gavote užduotį pastatyti šį nuostabų miestą. Tai tik tuoj griebsiu ir pastatysiu. Miestas bus pats gražiausas, didžiausias, puikiausias……………..bet. O neeeeeeeee, dar 5i asmenys gavo tą pačią užduotį ir tas pačias galimybes statyti miestą. Va čia ir pats įdomumas. Statyti miestą taip, kad tavo rajonai būtų kuo geresni ir tuo pačiu griauti, atiminėti priešininkų rajonus ar kitaip kenkti.

Infinite City – visiškos “interakcijos” žaidimas. Nors tai ir ne karinis žaidimas, bet konfrontacija tarp žaidėjų prasideda jau nuo pat pradžių ir tęsiasi iki žaidimo pabaigos. O žaidimas pasibaigia, kai nors vienas iš žaidėjų pastato – užima 15 rajonų, arba būna pastatyti visi penki “power station” rajonai.

power station

Žaidimo taisyklės itin paprastos – dedi rajono kortelę, vykdai tai, kas ant jos parašyta. Rankoje visada turi mažiausiai penkias korteles, taigi pasirinkimas ne toks ir mažas. Taisyklės iš pirmo žvilgsnio paprastos, bet yra pasala. Nes ant rajono kortelių teksto nemažai ir jis angliškai, taigi reikia bent kiek draugauti su anglų kalba. O rajonų efektai kuo įvairiausi ir neišsiamiami. Labai visi pamėgo naudoti Plaza rajoną. Jį padėjus, kiti žaidėjai privalo savo rajonus statyti greta Plazos, kol visos vietos nepatampa užimtos. Jau pasiskaičiuoji, kad iki tavęs Plaza bus “užimta” ir tu galėsi rajoną statyti, ten kur nori. Kur tau, kas nors būtinai panaudoja Transit Station rajono efektą ir Plazą perkelia į naują vietą. Štai ir vėl reik būtinai statyti prie Plazos. Kiekvienu ėjimu situacija mieste keičiasi, toks nedidelis chaosas, kurio pasėkmes kartais sunku prognozuoti. Ir vis dėlto, šiame žaidime visiškai įmanoma strateguoti. Kaip jau minėjau Plazos perkelinėjimas, po to galima naudoti Power Station, kad apsaugoti savo jau pastatytus rajonus (tarkim rajonus kurie verti daug pergalės taškų). Galima tiesiog vienus žaidėjus siundyti ant kitų, – “va žiūrėkit, kaip jis išsiplėtė, tuoj mes visi pralaimėsim, reikia su juo susidoroti”, o tuo metu, kai kiti pešasi ramiai plėsti savo valdas. Yra kortelė, kuri leidžia gauti ne vieną, o iš kart penkias papildomas rajonų korteles, taigi jau turėsite jų visą dešimt, taigi, pasirinkimo, tuo pačiu laimėjimo tikimybės iškart padidėja. Bet jei jūs turite daugiau kortelių nei kiti, tai iškart tampate taikiniu, taikiniu tų, kurie gali pastatyti rajoną, kuris leidžia susikeisti su priešininku kortelėmis. Yra kortelės, kurios tiesiog leidžia padėti dar vieną kortelę. Tai būna, kad vienas žaidėjas savo ėjimu pastato tris, ar net keturis rajonus, jau džiaugiasi, kad jau ir pergalė ne už marių ar kalnų. Kur tau, kol vėl jo ėjimas, jo rajonas jau pavirto į mažą rajonėlį, nes priešininkai nesnaudžia, ir lyderius baudžia.

Žaidimas išties smagus ir labai dinamiškas, tai labai kenkėjiškas žaidimas, jame nerasite tiesiaus kelio į pergalę. Sėkmės elementas taip pat yra, nes traukiamos rajonų kortelės atsitiktinai. Ir taip pat nereik užsitraukti visų kitų žaidėjų rūstybės, nes jei prieš jus bus bent keli žaidėjai, tai tikrai laimėti bus beveik neįmanoma. Žaidimo komponentai: rajonų kortelės ir teritorijų žymekliai. Kortelės iš labai storo kartono ir kokybiškos, taigi tikrai nesusitrins. O rajonų žymekliai, tai mediniai konusai, jau įprasti daugeliui žaidimų. Žaidimas nelabai ilgas, apie 45min. Kiekvienas žaidėjas gauna po 15 teritorijos žymeklių, bet jei norite partiją sužaisti greičiau, tai galima pasidalinti po mažiau žymeklių, pvz po 10.
Šį puikų žaidimą būčiau pražioplinęs, nes apie jį nėra plačiai kalbama ir vargu ar būčiau apie jį išvis išgirdęs kad toks yra. Bet laimingo atsitiktinumo dėka draugai atvežė jį iš Essen’o parodos. Taigi dar vienas puikus žaidimas mano kolekcijoje.

pats galingiausias žaidimo rajonas Capitol