Stalo žaidimas Robo Rally

Parašė Profesorius, 2010/10/21

Žaidėjų skaičius 2-8
Kategorijos: lenktynės, fantastika
Trukmė: 120min
Amžius: 12+
Poveikis: lavina erdvinį mastymą, greitą sprendimų priėmimą

Robotai. Ką jie veikia po darbo? Miega? Gal juokaujat. Robotams nereikia miego. Bet jiems reikia pramogų. Taigi jie organizuoja „rally”. Toje pačioje gamykloje kur ir dirba. Įvairūs konvejeriai, lazeriai – tai kliūčių ruožas kurį jie nutarė įveikti.

Šiame žaidime jūs galite:

Programuoti robotus
Šaudyti iš lazerio į kitus robotus
Priešininko robotą įstumti į bedugnę, ir taip jį nudaigoti.
Šauniai važinėtis konvejeriu;)
Žaidimą „užsiseivinti” ir nelaimės atveju pradėti nuo „seivintos” vietos.
Norit ar nenorit išmoksite šokti „robotų šokius”

Taigi nuo pradžių. Kiekvienas žaidėjas gauna vadovauti simpatiškam robotui, kurių miniatiūros tikrai vertos pagyrų. Vadovausit robotą programuodami. O programuosit programavimo kortų pagalba. O tai padaryti pakankamai paprasta. Gausite 9 kortas, iš kurių reikės panaudoti 5ias. Ant jų labai paprasti nurodymai: paėjimas per 1, 2 ar 3 į priekį, posūkis į kairę ar dešinę, apsisukimas, atbulinė eiga.

Taigi išmokti žaisti šį žaidimą labai paprasta. Taisyklių aiškinimas trunka apie 5 min. Žaidime yra aibė žemėlapių, kuriuos derinant galima kiekvieną kartą pasirinkti skirtingą trasą. Vienos trasos sudėtingesnės, kitos lengvesnės, vienos trumpesnės, kitos ilgesnės. Visada galima parinkti pagal esamą situaciją. Žinoma, visada smagiau žaisti didesniam žaidėjų skaičiui, bent jau 4iems, nors taisyklės leidžia žaisti ir dviese. Visas smagumas sąveikoje tarp žaidėjų robotų. Kai žaidžia dviese, tai robotukai gali didelėje trasoje net ir nesusitikti nė karto, o kai žaidėjų daug, konfrontacija neišvengiama. Taigi pasigriebiam programines kortas, jų pagalba suplanuojame labai puikų roboto gyvenimo kelią. Laimėjimas jau ne už kalnų.

Deja, deja, priešininkas taip pat nori laimėti. Jis su savo robotu tyčia ar netyčia (čia žino tik oponentas), pastumia jūsų robotą per vieną langelį, per vieną niekingą langelį. Bet to pakanka, kad…………. kad jūsų pradinė programa visiškai išsiderintų. O neeeeeeeeee…………………jūsų robotas užstumtas ant konvejerio ir jį neša į bedugnę. Tai dažnas vaizdelis šiame žaidime. Bet nieko tokio, žuvęs robotas ir toliau žaidžia. Tiek, kad pradeda vėl nuo pradinio, ar „užseivinto” taško.

Tarkim jūsų niekas nestumdė, programa puikiai įvykdyta ir robotas nuvažiavo ten kur jūs norėjote. Bet čia pasalūniškai į jus iššauna priešininko roboto lazeris. Jūs gaunate sužeidimą. 10 sužeidimų ir jūsų robotas sprogs. Sakot 10, tai ne taip lengva surinkti? Gal ir ne taip lengva, bet kiekvienas sužeidimas blogina situaciją. Pradžioje kiekvienas žaidėjas gauna po 9 programavimo kortas, o vėliau jei jūsų robotas sužeistas, už kiekvieną sužeidimą gaunate atitinkamai kortų mažiau. Tarkim jei turite tris sužeidimus tai gausite jau tik 6ias programavimo kortas. O kuo kortų mažiau, tuo sunkiau teisingai ir sau palankiai programuoti roboto judėjimo kelią. O gavus 5ą sužeidimą dar ir užrakinama 5a programavimo korta, t.y. kokia padėta, tokia lieka ir kitiems ėjimams. Ir visi sekantys sužeidimai po 5o, užrakins jums po kortą. Taigi ką daryti? Išeitis yra. Robotą vienam ėjimui galima išjungti. „power down”. Tada jo jėgos atsistato, bet jūs praleisite ėjimą. Bet kartais, tai būtina, nes su dideliais pažeidimais pasiekti finišą yra sunku. Taigi robotą išjungiame. Tik negalima išjungti ant konvejerio, nes išjungtą robotą konvejeris nugabens, ne ten kur jums reikia. Taip pat išjungtajį, priešininkai gali nebaudžiami šaudyti,stumdyti, net nustumti į prarają.

Todėl išjungimui reikia pasirinkti saugią vietelę. Dar nepaminėjau vieno svarbaus ir smagaus dalyko. Tai – smėlio laikrodis. Visi žaidėjai savo robotus programuoja realiu laiku. T.y. vienu metu ir kuo greičiau. Kai lieka vienas žaidėjas, kuris dar roboto nesuprogramavo, įjungiamas smėlio laikrodis. Žaidėjas turi 30s, kad pabaigti programavimą. Jei jis to nepadaro, programinės kortos padedamos atsitiktine tvarka, kas vargu ar bus palanku žaidėjui ir jo robotui.

Robotų šokiai – apie juos nerašysiu. Kas žaisite šį žaidimą patys pamatysite, kad žadėjai tikrai juos šoka, ir tai atrodo tikrai linksmai ;)