Stalo žaidimas Super Munchkin

Parašė Profesorius, 2010/10/15

Žaidėjų skaičius 3-6
Trukmė 60min
Geriausiai žaisti 4,5
Kategorijos: kortų žaidimas, komiksas,kova, humoras.
Mechanikos: kauliukai, prekyba, derybos, specialios galios.

Šio žaidimo dėžutė jau tapo legenda. Atidarius rasite dvi kortų kalades,d6 kauliuką, taisykles ir begalę tuščios vietos. Čia ir prasideda legenda ;).

Kadangi šio žaidimo modifikacijų ir papildymų yra „n”, tai tada didelė dėžė ne taip jau ir blogai. Aš joje dažniausiai dar nešuosi keletą mažų žaidimų. Geras daiktas nepanaudotas nelieka. Žaidimo moto: spirk į durį, mušk monstrus, grobk lobius, pakišk draugą. (kitą žaidėją). Pasiek 10ą „level”į ir laimėk. Visa tai ir galima šiame puikiame,humoristiniame kortų žaidime. Tai RPG parodija. Čia yra ir veikėjai, ir monstrai , ir požemiai. Pačioje pradžioje jūs esate žmogus. Vėliau gavę atitinkamą kortą jūs galite tapti mutantu, exotic‘u, mystic‘u ar techno. Tai bus jūsų naujoji rasė su specialiomis savybėmis. Visi herojai, kokios rasės bebūtų yra humanoidai. T.y. dvi rankos, dvi kojos, 1galva. Tiek daiktų, rūbų galėsite naudoti. Ginklai užima dvi arba vieną ranką, taigi galėsite kiekvienoj rankoj turėti po vienarankį ginklą arba abiejose laikyti galingesnį dvirankį ginklą. Batų galėsit nešioti tik vieną porą, kaip ir vieną šalmą, ar vieną šarvą. Bet nepamirškim , kad tai MUNCHKIN. Jame yra korta, kuri išdaigina jums papildomą ranką ar rankas, ar antrą galvą, taigi dabar jau galėsite turėti du šalmus, ar daugiau ginklų ;) Taip pat yra „super cheat” korta, kuri leidžia panaudoti kokį daiktą, kurio pagal pagrindines taisykles jau nebūtų galima naudoti. Taip sakant, leidžia „čytinti”.

Visi daiktai duoda herojui kažką gero, dažniausiai tai prideda kovinės galios, todėl reikia kuo greičiau apsiginkluoti ir apsidaiktuoti, kad galėtumėte duot į kuprą bet kokiam monstrui. Taigi, spyris į duris, ieškom nuotykių. Jei rasite monstrą, teks su juo kautis. (kovos sistema labai paprasta, jei monstro „level” žemesnis nei jūsų kovinė galia, tai jis pralaimi, jums atitenka lobiai ir gaunate aukštesnį lygį). Kovose gali dalyvauti ir kiti žaidėjai. Jie gali jums arba padėti, arba, kenkti. Tame ir yra šio žaidimo smagumas. Pvz, galima pradžioj pakenkti, tarkim pasiųsti monstrui pastiprinimą, o po to geraširdiškai pasisiūlyti padėti jį įveikti. Žinoma, ne už gražias akis. Už lobį, ar už visus lobius ;) Jau čia kaip sugebėsit susitarti. Žaidime taip pat yra: spąstai, kuriuos visi mielai meta ant oponentų, ir meta pačiu netinkamiausiu metu, taip pat yra galios (power), tiek kad jų turėti galima tam tikrą kiekį, tai priklauso nuo jūsų herojaus „level”. Yra padėjėjai, kurie taip pat turi įvairias jums naudingas arba ne itin, galias. Jie padeda jums kautis, o nesėkmės atveju padėjėją (sidekick) galima paaukoti monstrui, kad pačiam išnešti sveiką kailį. Žaidime galima sukčiauti, tai leidžia taisyklės ;) Pagal taisykles galima turėti rankose 5ias kortas. Bet jei niekas nemato, galite turėti kiek tik norite ;). Jei kyla neaiškumai dėl žaidimo taisyklių, tai teisus tas, kas garsiausiai rėkia. Jei ir tada nepaaiškėja, kas teisus. Tada teisus žaidimo savininkas;). Visos kortos nupieštos humoristinio komikso stiliumi, tekstai ant kortelių taip pat juokingi, kaip ir jų efektai. Pvz. Spąstai: jūsų lytis pasikeitė. Kitai kovai jūsų jėgai -5. Yra monstras, kuris blogiausiu atveju tau siūlo atsisėsti ir žiūrėti TV; Yra feministiški monstrai, kurie jei pamato vyrą, tai jų kovinė galia padidėja 2, o jei kaunasi su moterimi, tai net pralaimėjimo atveju moteris gauna lobį.

Kai kuriems žaidėjams nepatinka, kad ant kortų daug teksto, taigi reikia daug skaityti. Bet anoks čia trūkumas. Nebent pirmą partiją žaidžiant reikia tekstus įdėmiau paanalizuoti, o vėliau, pamatai paveiksliuką kortos, ir jau aišku apie ką kalba. Žaidimo taisyklės labai paprastos ir lengvai perprantamos. Pats „gameplay” labai nuotaikingas su didelia „interaction” doze.

    Vienas komentaras

  • Tikrai smagus žaidimas. Turiu klasikinį “Munchkin” ir du papildymus, ir jau matau, kad dėžė ne tokia jau ir didelė… :) Beje, negaliu pasakyti, kad taisykles labai paprastos – bent jau žaidžiant klasikinę versiją yra daug subtilumų, atsiranda klausimų, tad teko ne vieną kartą skaityti taisykles ir FAQ. Bet įvažiavus žaidžiasi lengvai :)

  • Tavo komentaras