Mes žaidėme: 2014.10.13-19

Parašė Profesorius, 2014/10/20

Theseus: The Dark Orbit 2 partijos
Android: Netrunner
Hawken 3 partijos
Star Realms 3 partijos
Descent 2ed
Cold War: CIA vs KGB
Abalone
Bang:the Dice Game 2 partijos
Love Letter
Halli Galli 2 partijos
Star Wars: X- Wing
Zombie Dice
Quantum
Junta: Viva El Presidente
Citadels
Zombie Plague

 

 

theseus

Theseus: The Dark Orbit

  Abi partijas žaidėme 2-se. Pirmąją partiją žaidžiau už Grey frakciją (šiuo atveju žaidimo autoriai per daug nesuko smegenų ir pilkos spalvos frakciją ir pavadino pilkaisiais ;). Priešininkas žaidė už  Marines frakciją. Iki šiol Marines laikiau viena stipriausių frakcijų, o Grey ir Scientists outsaideriais.  Bet ši partija parodė, kad pilkieji ne tokie ir prasti. Pilkųjų : “unitai” pradžioje visai silpni – net neatakuoja. Taigi partijos metu teko keleta jų patobulinti ir dabar jie jau sugebėjo atakos metu pulti vieną priešininką, kai tobulintas Marines “unitas” jau sugeba atakuoti visus priešininkus, kuriuos tik pasiekia. Bet sėkmės ar nesėkmės pagrindas yra teisingas arba ne spąstų, pagerinimų ir etc. kortų išdėliojimas.  Pilkieji ne tik gali kovoti , bet ir rinkti duomenis apie priešus – kas taip pat leidžia pasiekti pergalę.

       Jau pačioj partijos pradžioj Marines  įdiegė į vieną sektorių  “fire”. Labai bjaurus dalykas priešams. Net nereikia tame sektoriuje sustoti – užtenka prabėgti – vistiek gauni žalą. Taigi, kad išvengti ugnies, instaliavau teleportą ir jo dėka, kartas nuo karto ugnies išvengdavau, bet tikrai ne visada. Taip pat pavyko įdiegti “tranfer” kuris leidžia keisti “life points” į “data points” arba atvirkščiai.  Viena iš galimų laimėjimo sąlygų – arba priešininko gyvybę numušti iki nulio arba surinkti  20 vienetų duomenų. Taigi šioje partijoje daugiau rinkau duomenis apie priešus, o  numuštus priešininkui “life points” taip pat keičiau į duomenis, kad pasiekti 20. Priešininkas taip pat nesnaudė instaliavo įvairius spąstus  (ugnis buvo tik pradžia to), taigi pilkieji ne kart1 papuolė į Marines žabangas, o taip pat ne kartą buvo apšaudyti.  Po visos konfrontacijos nedidele persvara laimėjo pilkieji. (pavyko surinkti visus 20vnt duomenų apie Marines frakciją).

Antroji partija: Marines vs Scientists. Žaidžiau už moksliukus pirmą kartą. Ir taipogi per daug vilčių į juos nedėjau. Bet pasirodėsi ne taip blogai kaip maniau. Marines partiją pradėjo agresyviai ir Scientist’ams jau buvo numuštos 5 gyvybės. O moksliukai vis dar nesugėbėjo kirsti atgal, nes kol jie ne “upgreidinti” – išvis neatakuoja. Scientistai, kaip ir  Grey  teik kovojas, tiek renka duomenis apie priešus. Tiek Marines tiek Scientistai instaliavo technologijas, kurios leido atitinkamoj lokacijoj sustojus gauti papildomą “upgrade” tokeną. Tai gerokai paspartino tiek vienos, tiek kitos frakcijos tobulinimą. Mokslininkams pavyko įdiegti net kelias sekimo kameras – camcorders, kurios buvo patobulintos, ir labai sėkmingai rinko duomenis apie Marines. Ties toks, trūkūmas, kad duomenis iš kamerų reikia nuskaityti t.y. būtinai nors vienas moksliukas privalo ateiti į lokaciją su kameromis, kad pasiimti duomenis. Žinoma, Marines instaliavo labai bjaurius spąstus visai šalia Scientists sektoriaus, bet moksliukai nesnaudė ir instaliavo prietaisėlį, kuris leidžia, būtent tą sektorių prabėgti, neužsukant į jį. Tai labai padėjo siekiant pergalės. Negana to mokslininkams pavyko šalia kamerų įdiekti duplication technologiją, kuri visus surinktus duomenis padvigubino. Mokslininkai netgi susiinstaliavo med bay, kuris leido atsistatyti gyvybes, bet tai buvo jau partijos pabaigoj, todėl šia savybe pasinaudoti nepavyko. O visiškas persilaužimas moksliukų naudai įvyko, kai buvo įdiegta defense system. Šis sistema, jeigu aktyvuota,  priešams kurie praeiną šį sektorių arba jame sustoja  – padaro 3 žalos. O tai tikrai yra daug.  O priešams teko eiti per šį sektorių.  Partija baigėsi, kai pasibaigė frakcijų kortos ir mokslininkai nors gerokai aplamdyti šventė pergalę.

Android: Netrunner

netrunner-virselis1

  Žaidėm bazinėmis kaladėmis Jinteki vs. Shaper.  Kažko labai netikėto taip ir neįvyko. Partija ėjosi vidutiniu tempu,  runneris jau turėjo visų tipų programas, tiek runneriui, tiek korporacijai iki laimėjimo trūko vienos agendos. Abu buvo prisitaupę daug pinigo. Ir jau buvo aišku, kad korporacija išėjo į finišo tiesiąją ir pradėjo scorinti  paskutinę agendą. Agendą saugojo trys ICE ir runneris, pabijojo laužtis ( nu maža kas ten nutikt gali) . Vat toks delsimas ir lėmė korpo pergalę. Šiame žaidime labai svarbu įvertinti galimą riziką.

Quantum

quantum virselis

     Žaidėme keturiese. Man tai jau buvo 12 šio žaidimo partija. Ir kiekviena partija labai skyrėsi nuo kitų.  Taip buvo ir su šia. Kiek žaidžiu , tiek vis atrandu ar pamatau naujų “fintų”. Partija buvo itin greita.(beje tai lėmė ir tai, kad ėjimui skyrėm 2min) Du žaidėjai (geltonas ir raudonas) jau po  3-4 ėjimų buvo užgrobę po 3 sektorius. Ir jau turėjo po kelias technologijas.  Trečiasis (žalias) užsiminėjo ne plėtra, bet kariniais veiksmais. ( tai iš dalies lėmė pradinis laivynas: 1:1:3) Taigi , turbūt jau supratote, kad ketvirtasis patapo nukentėjusia puse.  Ir štai dar tik koks 6 -7 ėjimas, o geltonasis jau gviešiasi pergalės, nori padėti  pasukutinį quantumo kubą.  Dėka karingojo žaliojo, geltonasis buvo sustabdytas, nes buvo nukauti jo keli laivai.  Bet tada be priežiūros liko raudonasis ir per vieną ėjimą sugebėjo sudėlioti paskutinius du quantumo kubelius. Vieną padėjo užėmęs sistemą su laivais 5:5. O kitą  – tiesiog technologijos pagalba užkėlęs dominavimą iki 6, kas taip pat leidži padėti quantumą.  Viso užtrukom gal kokias 35min, kai paprastai partija trukdavo 1,5h-2h vietoj deklaruotos 1h.

Junta: Viva El Presidentejunta presidente virselis

      Žaidėme 4-se. Partija buvo greita ir dinamiška, pilna intrigų, sąmokslo ir netikėtumų. Pirmasis prezidentas, o tiksliau perzidentė, valdžioje išsilaikė pakankamai ilgai. Nors jau pačioje pradžioje bandžiau kiršinti visus, kad reikia jau dabar versti valdžią, bet kiti nepasidavė provokacijai. Ir tik, kai jau prezidentė buvo netoli pergalės, tada jau bendrom jėgom buvo valdžia nuversta.  Naujasis prezidentas buvo gerokai dosnesnis (bent jau man). Todėl  kelis ėjimus buvau jo pusėje ir gyniau jo interesus. Taigi nors buvo mėginimų nuversti naujojo prezidento valdžia, bet deja, mano pagalba buvo neįkainojama ir nepramušama.  Kol kas neatrodė prezidentas pavojingas, jam dar trūko keleto taškų iki pergalės……….ir jis juos sugebėjo pasigriebti per vieną ėjimą. Tai visiems buvo šiek tiek staigmena, nes paprastai labai sunku per ėjimą sugeneruoti keletą taškų iškarto.

Star Wars: X- Wing

falcon x wing box     Ir vėl susirėmė imperijos pakalikai ir sukilėliai.  Sukilėlių pusėje buvo jų vienas galingiausių laivų – Millennium Falconas vairuojamas paties pačiauso Hano Solo, su engine upgreidu, upgreidu duodanciu “eveidą”, ir su Gunneriu, kuris leidžia leidžia padaryti dar vieną ataką, jeigu nepadarei priešininkui žalos. Vienžo toks rinkinukas  sunkiai apžiojamas imperijai.  Na ir keletas s mulkių laivelių –  x- wing taip pat su bjauriomis imperijos  atžvilgiu savybėmis,  vienas x  – wing’as su savybe, perimti ungį į save, taip pat borte – r2d2, kuris atstato shield.

   Imperijos laivynas atrodė taipogi grėsmingai du Slave su heavy cannon lazer ir Tie Advanced su  pačiu  Darth Vader už vairo.

firespray x wing slave box

   Jau po pirmo sūsidūrimo  Darthui mažai nepasirodė. Nepadėjo net ir stealth device. Pirmos atakos sugebėjo išvengti, bet kadangi Falcon turi ekipaže Gunnerį, tai ataką pakartojo. Po keleto manevrų Vader’io  Tie Advanced buvo ištaškytas po kostmoso platybes į didelius gabalus, kurie vėliau sutrupėjo mažesnius , po to į dar mažesnius, po to dar į…………….

tie advanced visuma

     Abiems  Slave taipogi buvo ne ledas, nes  su dviem tokiais griozdais praskristi be nuostolių tarp asteroidų tikrai labai sudėtinga.  Netgi skristi šalia viens kito nelabai gavosi. Taigi sukilėlai tuo ir klasitingai pasinaudojo.  Visą laiką nardė po asteroidų lauką ir po  vieną dorojo Slave’us. Netrukus po Darth Vader’io žūties , užsilenkė ir vienas X-wing (pagal taškus vertas panašiai, kaip ir Vaderio Tie Advanced).  Bet tai imperijos neįkvėpė didvyryškiems žygiams ir netrukus sukilėliai sudorojo vieną Slave, o antrasis po nesėkmingo manevro nutūpė ant asteroido.  Mūšio baigtis buvo nulemta.  Netrukus susilankstė ir paskutinysis Slave. O  sukilėlių nuostoliai tebuvo, vienas X-wing.  Tai štai  dėl tokių dalykų ir žlunga galingiausios imperijos ir lieka užmarštyje :D

Citadels

citadels-virselis

  Žaidėme trise  ir partija buvo superb greita. Vienas žaidėjas vis norėjo pirmas rinktis kortas, tai vis ėmė karalių. Aš pradžioj pagriebiau vagį ir žinoma pavyko apgrobti pora monetų. Kadangi žaidėme 3se, tai kiekvieną ėjimą visi gaudavom po du personažus. Taigi jų abiejų dėka galima pakaupti pinigų greičiau. Tai dar vienas aspektas, dėl ko žaidimas greitesnis.  Taigi pats sau nelauktai labai nemažai naudojau žudiką  (dažniausiai dėl to, kad manęs neapvogtų) na ir žinoma kenki kitiems žaidėjams.  Greitą žaidimo baigtį lėmė ir tai, kad kelis kart naudojau architektą ir stačiau jo pagalba po du pastatus.  Taigi susisukom gal per kokia 20-25 minutes.

zp-virselisZombie Plague

    Žaidėme 2se  už 4 herojus žemėlapį su garažu.

zp-map1

  Zombius paleidom automatinius.  Pakankamai greitai pavyko rasti įėjimą į rūsį.  Bet dar nebuo apieškotos visos slėptuvės. Ir lyg tyčia  viena iš neapieškotų vietų buvo name, o jame jau buvo pilna prilindę zombių. Taigi teko juos iš ten išvilioti. Iš ginklų turėjome lentą, kačiargą ir revolverį.  Vėliau dar buvo rasta granata ir sėkmingai panaudot ištaškant debesį zombių.  Kol vieni herojai užiminėjo zombius,  vienas herojus apibėgo namą ir pagaliau apieškojo paskutinę slėptuvę.  Deja sugrįžti iš ten jam nebuvo lemta. Užteko vieno įkandimo ir jis patapo zombiu. (beje mes vėliau jį nudėjome ir iškraustę kišenes pasiėmėm vienintėlį ir patį geirausią revolverį) Taigi vis pašaudydami ir patrankydami lenta per zombių galvas po truputį slinkom link garažo . O tada į rūsį, barikadą ant rūsio durų ir ate zombiai.   Keista laimėjimo sąlyga -užsibarikaduoti rūsyje. Turėtų būti kažkoks pratęsimas, kuris vadintųsi – gyvenimas po to, kai baigiasi maisto atsargos rūsyje.