Star Realms. Apžvalga

Parašė Profesorius, 2014/10/21

star realms virselis

Greitas, kortinis, deckbuilding, kosminis snukiadaužis.  Nuo 2-6 žaidėjų. Bet geriausiai žaisti 2se. Jei daugiau žaidėjų, tada komandomis.   Komplektą 2  žaidėjams sudaro 110 kortų, ir jų visiškai pakanka. Net nespėsite visų išnaudoti, nes žaidimas labai dinamiškas ir trunka apie 20 minučių. Teksto ant kortų yra, bet neperdaug, efektai nėra super sudėtingi, todėl įsisavinti žaidimą nebus sunku. Netgi galbūt galima duoti žaisti visiškiems stalo žaidimų naujokams (nebandžiau, čia tik prielaida).

Žaidimo tikslas likti gyvam ir nudėti priešininką. Abu žaidėjai startuoja su 50 gyvybės vienetų. Žaidimas visiškai konfrontacinis.

Žaidime yra keturios frakcijos pažymėtos atitinkamų spalvų simboliais.  Taigi, beveik visos kortos  turi šiuos ženkliukus. Jūs nežaisite už kažkurią konkrečią frakciją. Žaidimo eigoje galėsite nusipirkti visų frakcijų kortas.  5 iš jų visada būna atverstoas ant stalo iš jų ir galima rinktis.

Žalieji

star realms zalieji

Žaliųjų frakcija pasižymi didelia puolamąja galia. Netgi korta, kurios kaina 1, turi puolamąją galią 3.

Raudonieji

star realms raudoni

 

Raudonųjų ataka, gal šiek tiek silpnesnė , nei žaliųjų, bet jų bazės gerai ginasi ir daugelis efektų leidžia atsikratyti nereikalingų (dažniausiai silpnų pradinių) kortų.  Taigi, išsivalom kaladę nuo balasto ir pirmyn.

Geltonieji

star realms geltoniGeltoniųjų kovinės galios, net silpnesnės už  raudonųjų, bet, geltonieji leidžia “prasukinėti” kaladę. T.y traukti papildomų kortų, o taip pat dažnai liepia priešininkams nusimesti kortas.

Mėlynieji

star realms melyni

Mėlynuosius galima pavadinti bankininkų ir gydytojų frakcija. Nes daugelis kortų  duoda pinigų ir/arba atstato jūsų flotilės gyvybę.

  Taigi išsidalinam pradines kortas (jos nepriklauso jokiai frakcijai – 8 pinigai, ir 2 puolimo su jėga 1). Ir pirmyn.  O toliau visiškai paprastai: už pinigus perkam naujas kortas, su atakos kortom atakuojam.

  Žaidime yra kortos, kurios lieka ant stalo – bazės. Jos divejų tipų. Tos kur gina tik pačios save ir tos kurios neleidžia sumažinti viso laivyno gyvybės taškus. Pirmiausia privaloma tokias bazes “nukalti”. Tada jau galima mažinti LP (life points).

  Dar niuansas – ant daugelio kortų yra “kickeriai”. Tai yra efektai kurie veikia ne visada, o tik tada, jeigu ant stalo yra bent dvi kortos priklausančios tai pačiai frakcijai.  Taigi visiškai pasiteisina strategija rinkti vienos ar dviejų frakcijų kortas, o ne visų 4ių.

  Šis žaidimas labiausiai primena Ascension: Chronicle of God Slayer.  Galima sakyti visiška kopija, bet………… geresnė, patobulinta.  Lyginu bazinius žaidimus. Ascension turi aibę papildymų ir jie galbūt pranoksta bazinį Star Realms. Bet jeigu lyginti bazinius žaidimus, tai SR pirmauja.

Tai jeigu norite kažko greito ir per daug nesudėtingo, kažko kosmiško ir agresyvaus –  tai Star Realms pats tas.