Mes žaidėme: 2014.11.03-09

Parašė Profesorius, 2014/11/10

Cocroach Poker
Halli Galli 2 partijos
New Era + Winter
Theseus: The Dark Orbit 2 partijos
Puerto Rico
King of Tokyo
Safranito
Nefarious 3 partijos
Intrigue

winter virselis

New Era + Winter

Žaidėme 4se, bet kadangi visi jau patyrę šio žaidimo fanai, tai partija sukosi pakankamai greitai. Nors pradžioje startavau visai neblogai ir turėjau daugiausiai surentęs pastatų, tame tarpe ir gamyklų, bet, kadangi šioje partijoje dalyvavo mutantų frakcija (pati karingiausia) tai keli svarbūs pastatai buvo nugriauti ( o viso per visą partiją nugriovė gal kokius 5 pastatus). Tai gerokai pagadino mano planus (vieną pastatą nušniojo kritiniu momentu, taip ir nespėjau pasinaudoti jo galimybėmis) ir kitas žaidėjas itin labai išsibujojo (bet ne mutantas).  Žaidimas kaip ir visada aukštumoje, bet laukiam jau atvažiuojančio Imperial Settlers. Bus įdomu pabandyti light New Era versiją.

Theseus: The Dark Orbit

theseus

Pagaliau pavyko išbandyti šį žaidimą keturiese. Žaidėme komandomis. O žaidžiant komandomis taisyklės šiek tiek kitokios.  Žaidžiant keturiese komandomis chaoso neatsiranda daugiau , nei žaidžiant trise, nes………kiekvienas žaidėjas turi ne po 3, o tik po 2 “unitus”. Ir žaisti reikia tikrai komandiškai, t.y. tariantis su komandos nariu, nes kitaip gali tikrai liūdnai baigtis. Pasiskirstėme kad vienoj komandoj būtų viena agresyvesnė frakcija, kita mažiau agresyvi, analogiškai ir kitoje komandoje. Ir…………. žaisdami vos nesulaužėm viso proceso, nes ne iki galo supratom vieną taisyklę.  O ji tokia: nors visų frakcijų kortos priklauso tai konkrečiai frakcijai, bet galima instaliuoti komandos nario frakcijos laukiančią kortą. Daugiau nei pusę žaidimo lošėm be šios svarbios taisyklės ir jau supratom, kad kažkas čia ne taip. Nes beveik nebuvo instliuotų kortų. Nes labai aktyviai žaidėjai numušinėjo vieni kitų kortas, o instaliuoti buvo sudėtinga. Ir tik įjungus taisyklę, kad gali instaliuoti komandos draugo kortas, žaidimas pajudėjo. Kol kas neapsisprendžiau ar komandinis žaidimas yra gerai. Reiks dar sužaisti nuo pradžių naudojant teisingas taisykles.

Puerto Rico

puerto_rico

Kadangi vyko pasiruošimas turnyrui, kuriame buvo iš šis žaidimas, tai nutarėme atnaujinti įgudžius.  Ir kaip visada laimėjo kukurūzinė strategija. Kukurūzui gaminti nereikia pastato ir tai yra didelis pliusas. Taip ir kol kas nematau didelio pliuso būti pirmu ar antru žaidėju, nes tada negauni startinio kukurūzo.

Intrigue

intrigue_virselis

O taip. Šis žaidimas buvo visos savaitės vinis. Nesu žaidęs labai daug susitarimų žaidimų, bet iš tų kiek žaidęs, šis pats geriausias, išgrynintas ir pikčiausias.  Žaidimo tikslas labai paprastas ir pragmatiškas. Žaidimo pabaigoje turėti daugiausiai pinigų.  Intrigos ir apgavystės jau prasidėjo pirmame rounde.  Buvo pažadėta ir netesėta. (tai leidžia taisyklės. ) Bet taip pradėti žaidimą, gal ir buvo pelninga, bet žaidėjas taip pradėjęs iškart prarado visų pasitikėjimą ir dabar visi vengė su juo turėti reikalų. Na į galą žaidimo jis atsigavo, kai buvo kitiems ne konkurentas ir buvo galima leisti ir jam kažkiek uždirbti, bet vistiek patekti tarp lyderių  jau nebuvo šansų.  Net pabaigus žaidimą ir pradėjus kitą (kuriame susitarimų išvis nėra) vis dar nebuvom išėję iš  derybininko rolės. Reikėjo kažkiek laiko, kad persijungti ;)

King of Tokyo

king-of-tokyo-virselis

Žaidėm 4se. Linksmai, dinamiškai ir agresyviai. Kadangi prieš tai kelis kitus žaidimus laimėjau (netyčia, žinoma). Tai šiame, manes nebuvo pasigailėta. Mano monstras sugebėjo tik kartą pabuvoti Tokijoje, iš jo ištrūko su 4 gyvybėmis ir tučšuojau buvo nudėtas. Šioje partijoje kortų rotacija buvo labai vangi, nes pradinės kortos nebuvo labai naudingos, ir žaidėjams labai ridenosi taškai. Taigi  pagrindinis taškų uždirbinėjimas vyko ridenant kauliukus. Ir visi siekė pergalės taškais, o ne užlupant priešininkus.

Ir kaip žinia, jau yra naujesnė šio žaidimo versija King of New York.  Netrukus turėtu pavykti išbandyti ir ją.