Mes žaidėme: 2014.11.24-30

Parašė Profesorius, 2014/12/01

Septikon: Uranium Wars 2 partijos
Theseus: The Dark Orbit
Android: Netrunner
Nefarious
Cthulhu Dice
King of New York 2 partijos
Zeppelin Attack
Dragon Slayer 2 partijos
Coup: Reformation 5 partijos

Theseus: The Dark Orbit

theseus

   Šį kartą kovėsi Marines vs. Scientists. Ir tokio fiasko mokslininkai dar nebuvo patyrę. Na jie žalos nuo komandosų, gavo nedaug, bet patys, nepadarė visiškai žalos, ir visiškai nesurinko duomenų, nors kamerą instaliavo jau nuo pat pradžių. Marines apdairiai vengė sektoriaus su kamera, o vėliau vis ją užbluokodavo. Dar po kelių ėjimų paleido technologiją, kuri gali išjunginėti priešininkų spąstus. Taigi, jau esanti antroji Scientistų stebėjimo kamera taipogi buvo išjungta. Ir kareiviai savo ruoštu sugebėjo priruošti įvairių nemalonių staigmenų Mokslininkams. Vienžo, šį kartą į vienus vartus. Jau tubūt atspėjote, kad žaidžiau už galvočius, kurie nieko gudraus šį kartą nesumastė.

Android: Netrunner

netrunner-virselis1

    Žaidėme bazinėmis kaladėmis Shaper vs Jinteki.Partija buvo vidutinio tempo ir vidutinės trukmės. Korporacija neskubėjo “skorinti”, taigi “runneris” ramiai instaliavosi po truputį programas, “hardvarą” ir tt. Jau turėjo net konsolę. O prie tokių aplinkybių korporacijai jau labai sunku nusaugoti “agendas” . Vieną kartą “runneris” pateko į spąstųs ir gavo 3 “net damage”. Per visą partiją tik vieną kartą, tai tikrai nedaug. Kol korporacija dar nebuvo uždėjus didelės apsaugos ant R&D runneris pasinaudojo “operation” savybe, kuri leido patikrinti tris kortas……ir didžiulė sėkmė, net 2 “agendos” – 4 taškai. Trūko iki pergalės 3 taškų. Ir po kiek laiko korporacija surentė kažkiek apsaugotą serverį ir jame pradėjo kažką “scorinti”. “Runneris” jau tuo momentu turėjo visų tipų įsilaužimo programas ir kalną grynųjų, taigi prasilaužti turėjo pavykti. Ir, tikrai, visi keturi”ice” buvo pralaužti ir “runneriui” pavyko pagrobti “agendą” , kuri jam atnešė pergalę.

Septikon: Uranium Wars

septikon_virselis

   Anksčiau šio žaidimo nebuvau žaidęs, taigi labai norėjau išbandyti šį “tower defencerį”, kurio žemėlapis labai primargintas visokių ženkliukų ir ikonų. Atrodo, kad bus kažkas super sudėtingo, bet pasirodė viskas labai nesunkiai perprantama. Tiek vienoje, tiek kitoje partijoje naudojau panašią taktiką: intensyvus priešininko apšaudymas lazeriais ir biodronų išsiuntimas į jo bazę. Primojoje partijoje net 3 biodronai siautėjo priešininko bazėje, sunaikino nemažai resursų, o po to išdubasino beveik visus klonus. Tiesa, vėliau priešininkas klonus naujus paleido, bet biodronai, “nukalė” klonus taikytojus, taigi priešininkas negalėjo nieko padaryti, kol vėl neišves į taikymosi pozicijas naujus klonus. Kitoje partijoje, pradžioje situacija buvo analogiška – lazeriai, biodronai, bet priešininkas nesnaudė ir taipogi pasiuntė kelis biodronus pas mane į svečius, bet kol jie skrido, pavyko pastatyt kelis gynybinius satelitus, kurie sėkmingai numšė atskrendančius neprietelius. Vėliau buvo pastatyti dar du satelitai, ir pro juos praskristi praktiškai tapo neįmanoma. O pas priešininką mano dronai  jau šeimininkavo. Sprogdino bazę ir žudė klonus. Žaidimo baigtis buvo jau aiški.
Įspūdžiai. Labai originalus žaidimas, neteko nieko panašaus žaisti. Daug kur rašo , kad disbalansas dėl lazerių šaudymo, bet abejose partijose to nepastebėjau, nes apšaudomas priešininkas pakankamai efektyviai sugebėjo remontuoti savo bazę ir tuo pačiu spėjo apšaudyti manają. Pergales nulėmė sėkmingas biodronų desantas.

Cthulhu Dice

cthulhu_dice

   Pirmą kartą žaidžiau. Žaidimo komponentai – D12 ir “sanity” stikliniai žetonai. Žaidimas visiškai paprastas, paprastesnis net už Zombie Dice. Visiškas “push your luck” . Šio žaidimo nežaidi, tai žaidimas žaidžia tavimi. Nes visiškai nieko nesprendi. Kas išsirideno ant kauliuko tokį veiksmą ir privalai atlikti. Jokio pasirinkimo. Kas patiko, tai pats kauliukas. Jis nestandartiškai didelis ir su Cthulhu visatos simboliais. Čiuptuvai ir pan.
Žaidimas skirtas visiškai “negeimeriams”. Galima duoti bet kam žaisti ir tikrai susidoros. Rimtiems žaidėjams, net kaip fileris per paprastas.

King of New York

king_of_new_york_box

   Žaidimas  labai kokybiškas ir pralenkiantis savo pirmtaką .  Mažiau taškų rinkimo, daugiau muštynių. Šiek tiek sudėtingesnis, bet ne tiek, kad iškristų iš party žaidimų kategorijos. Abi partijas buvau niekšiškai sudorotas. Abi partijas, kas laimėjo – laimėjo ne taškais, o užmušęs  visus priešiškai nusiteikusius monstrus. Vienoje partijoje pavyko nusistverti kortą, kuri duoda papildomą kauliuką, bet kažkas pagriebė kortą, kuri liepia visiem nusimesti po vieną “keep” tipo kortą. Taigi likau be jokių papildomų “bonusų”. Yra viena “over powered” korta.  Labai dažnai kas ją turi, tas ir laimi. Ji leidžia širdeles pakeisti į letenas (letena duoda žalą). Taigi  tikimybė ant vieno kauliuko išridenti leteną padidėja iki 2/6. Kitoje partijoje turėjau įdomią kortą, kuri sako: kai aš padarau žalą, priešininkas ridena 1 kauliuką ir jeigu išridena kaukolę, jam skiriama žala dvigubinasi. Tikimybė 1/6, kad taip bus, bet……….. Du ėjimus iš eilės tas pats žaidėjas sugebėjo išridenti kaukolę. Šiaip jam grėsė 3 žalos, tai nėra taip jau daug, bet kai pasidvigubino iki 6, tai jau tikrai skaudžiai.

Zeppelin Attack

zeppelin attack virselis

  Žaidėme keturiese. Ir pasirodosi šis žaidimas jautrus klaidoms. Pačioje pradžioje nusipirkau nepažiūrėjęs  gerai, kortą, kurios dar trečdalį  žaidimo negalėjau naudoti. Tai buvo pats tikriausias “feilas”. Rankoje galima turėti iki 5 kortų, o nupirktą kortą reik dėt iškart į ranką. Taigi, ne tik , kad negalėjau naudoti, bet dar ji ir teršė ranką. Tai vat, taip , labai jau atidžiai reikia žaist. Bent jau pačioje pradžioje.  Kaip ir tikėjausi susumavus rezultatus užėmiau garbingąją paskutinę vietą. O lyderis nuo antrosios vietos laimėtojo atsiplėšė, ne tiek ir daug kaip prognozavome  –  tik 3 taškais.

 Dragon Slayer

 dragon_slayer_virselis

    Bjaurūs žmogeliukščiai dėl abejotinos naudos žudo kilniuosius drakonus. Argi gražu? Gal ir negražu, bet neabejotinai smagu.

   Tai neilgas kauliukų žaidimas. Viskas pakankamai paprasta.  Žaidime yra trys darkonai. Skiriasi jų stiprumai.  Silpnas, vidutinis ir stiprus. Žinoma, jei nudedi patį stipriausią, tai gauni daugiausiai taškų. Ir štai tada, kai jau manai, kad esi pakankamai drakonų nudėjęs ir paskelbi visiems, kad jau žadi jų kailius, nagus ir nasrus nešti priduoti į supirktuvę, atsiranda koks nors kitas nuotykiautojas, kuris meta tau iššūkį. Elementariai – bando tave pakišti. Jeigu atsisakai, netenki pusės grobio, jeigu sutinki ir neįveiksi dar vieno drakono – prarasi viską.  Mes visi žaidėm beatodairiškai ir drąsiai – priimdavom iššūkius ir …….dažniausiai pasisekdavo užlenkti dar vieną drakoną, kad ir patį baisiausią. Kai kuriems žaidėjams tiesiog fenomenaliai sekėsi.

Coup: Reformation

coup_reformation_virslies

    Coup, man iki šiol labai patiko. O su šiuo papildymu labai, labai patinka.  Vienas naujas personažas, ir dar kelios papildomos taisyklės įnešė naujumo į žaidimą. Dabar visi žaidėjai pasiskirsto į dvi priešiškas grupuotes. Dabar atakuoti galima, tik priešiškos grupuotės narį. Ir pats įdomiausias ir linksmiausias momentas, kad gali perbėginėti iš vienos grupuotės prie kitos, arba priversti kitą žaidėją pakeisti grupuotę (tereikia sunaudoti veiksmą ir sumokėti 2 pinigus). Tuo aktyviai žaidėjai  ir naudojosi.  Buvo, net vykdomi susitarimai: tu pakeisk, jo  grupuotę, o aš tada jį jau prigriebsiu.