Mes žaidėme: 2015. 05.18-05.24

Parašė Profesorius, 2015/05/25

quantum eigoje

Love Letter

Martian Dice x4

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Quantum

Red7 x3

Zombie Fluxx x2

 ……………………………………………………………………………………………….

Quantum

 quantum virselis

Žaidėme keturiese. Pasirinkom žemėlapį su maksimaliu quantumo kubelių kiekiu – visais septyniais – kad partija ilgesnė ir rimtesnė būtų. Štai tokia žemėlapio schema:

 quantum map 7cub4player

Visi keturi priešininkai pradėjo nuo 8 sektorių, esančių kampuose. Kadangi pradžioje visi buvo toli vieni nuo kitų, tai konfliktų nebuvo. Visi ramiai užsiiminėjo netoliese esanančias planetas. Taigi padėti 3 quantum kubelius problemų nebuvo, netgi padėti visus 5-is buvo įmanoma be ypatingų trukdžių, bet likusius du buvo įmanoma padėti tik jau arti priešininkų ir buvo galima numatyti, kad ramiai tai padaryti niekas neleis. Taip ir buvo. Pirmieji susipliekė mėlynieji ir raudonieji. Kažkokurio sektoriaus nepasidalino. Žalieji ir geltonieji tuo tarpu ramiai plėtė savo valdas. Geltonąjam ypatingai sekėsi ir jau neužilgo jam betrūko tik vieną quantumo kubą padėti, kad laimėti žaidimą. Kur tau. Dabar jis tapo visų bendru priešu. Be to laisva vieta buvo tik prie priešininkų imperijų, o ten gaujomis lakstė priešininkų kosminiai laivai, kurie nebuvo itin draugiškai nusiteikę. Taigi bendrom jėgom lyderiui buvo trukdoma ir tuo pačiu plečiamos savos imperijos. Po kiek laiko tiek, man tiek dar vienam kosmoso tyrinėtojui pavyko pasiekti, kad iki pergalės truktų tik  2-jų  kubų. Net ir mėlynasis, kuris visą partiją buvo outsaideris atsigavo ir pradėjo dėliotis kubelius. Beje, su technologijomis šią partiją buvo ne kažką. Pačioje pradžioje atsivertė ne pačios geriausios technologijų kortos ir dar eilėje laukė sabotažo korta, kurią panaudojau ir sėkmingai nusprogdinau, dviems priešininkams, jau jų turimas technologijas. Tada jau pats pradėjau diegti technologijas. Turėjau raudonos knopkės technologiją – jeigu užpuola tavo laivą, galima susprogdinti tiek savo, tiek priešininko laivą. Taip pat įdiegiau nemokamo laivų paleidimo technologiją ( kad paleisti į orbitą laivus, nereikia action išnaudoti). Dabar jau buvo kokie 3 pretendentai į pergalę. Taigi, visiems sutrukdyti jau nebuvo įmanoma. Ir štai mėlynasis sugebėjo paskutinį quantum kubą numest. Iš outsaiderių į laimėtojus, kas įrodo, kad per visą partiją, net jeigu pralaiminėji, turi šansą visdėlto laimėti. Nes  kai kuriuose stalo žaidimuose, jeigu jau pradedi atsilikinėti, tai neturi jokių šansų. Šios ydos Quantum neturi, su kuo visus ir sveikinu.

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

 legendary encounters virselis

Per daug vilčių į šį žaidimą nedėjau, nes jau spėjau išbandyti Legendary Marvel deck (ir jis paliko vidutiniško žaidimo įspūdį) , o Alien deck visdėlto turėjo būti kažkas panašaus. Taip ir nutiko. Kiek geriau už Marvel, šiek tiek daugiau įvairių mechanikų. Dabar priešų iškart nematai – pirma reikia atlikti skanavimo veiksmą, tik tada atsiverčia korta ir pamatai koks neprietelius tavęs tyko. Kadangi žaidimas visiškai kooperacinis – tai atsirado kortos, kurių efektus galima naudot ne per savo ėjimą, kad padėti komandos draugams, o jas panaudojus trauki naują kortą. Kol kas išbandėme patį paprasčiausią žaidimo režimą be išdaviko ir be galimybės pavirsti į Alien’ą. Mano herojus buvo pats “gyviausias” turėjo net 12 gyvybių. ( kai kiti kokias 9 maksimum). Bet tai visiškai nesutrukdė man pirmam užsilenkti. Nes gavau net 7 nepagydomas žalas, o kiti tokio tipo žalų beveik nesurinko, na gal kokią 1ą, ne daugiau. Žinoma, taip išgelbėjau komandos narius, nes susirinkau visus bjauriausius sužeidimus. Pradžioje lindo ne itin galingi monstrai ir visas debesis Alien kiaušinių iš kurių atsivertus event kortai turėjo išsiristi tie draugiški padarėliai kurie iškart puola bučiuotis. Ir štai , du būsimi Alien’ai išsirito ir bėgte prie vieno iš herojų. Jeigu prisisiurbs, tai jam amen. Apsiginti įmanoma – per puolamo herojaus ėjimą ir dar per sekančio herojaus ėjimą užpuolikus reikėjo sudoroti. Visa laimė, kad turėjom būtent tiek kiek reikia  galimos žalos, kad juos užlenkti. Šį kartą herojui pavyko išsukti sveiką odigą. Pradėjo lįsti galingesni monstrai, bet ir mes jau buvome  geriau apsiginklavę ir pradėjome juos įnirtingai naikinti ir gydyti vieni kitus, kiek tai įmanoma. Mano herojus su 7 nepagydomom žalom. Ir štai event, kuris duoda kiekvienam herojui po 3 žalos kortas ( nuo 0 iki 3 sužeidimų kiekviena). Sugebėjau ištraukti net dvi kortas su 3 žalom. Ate, ate mano herojui. Bet užtat visi kiti herojai sugebėjo sėkmingai įveikti visus priešus ir įvykdyti misiją.