Stalo žaidimai. 41 savaitę mes žaidėme:

Parašė Profesorius, 2009/10/13

Battlestar Galactica: Pegasus Expansion 1 partija
Dominion 1 partija
AT-43 1 partija
Red November 1 partija
Carrom 4 partijos

………………………………………………………………………………………………………..
Battlestar Galactica: Pegasus Expansion

Žaidėme pirmą kartą su šiuo papildymu, penkiese. Papildyme yra dar vienas laivas Pegasus kuris turi labai neblogas kovines savybes. Taip pat atsirado galimybė įvykdyti egzekuciją įtartinam asmeniui, ko šioje partijoje nepanaudojome. Žinoma rinkomės beveik visi naujus personažus. Aš pasirinkau sailonų lyderio persionaža Caprica Six.

Taigi, jau nuo pradžių visi žinojo, kad žaidžiu už sailonus. Sailonų lyderis nebūtinai žaidžia prieš žmones. Prieš kiekvieną žaidimą sailonų lyderis traukia misijos kortelę, joje nurodyta kokias sąlygas reikia įvykdyti, kad laimėtum žaidimą. Šį kartą mano misija buvo 1) kad visi žmonijos rodikliai būtų raudonojoje zonoje arba mažesni. 2) kad sailonai laimėtų. Būna misijos, kad sailonų lyderis laimi tik tada, kai žmonės laimi. Taigi tokiu atveju sailonų lyderis padeda žmonėms. Bet kadangi, nes, o , tačiau, apie misiją žino tik vienas žaidėjas, o kitiems tai paslaptis, tai kitiems žaidėjams tenka spėlioti apie sailonų lyderio elgesio motyvaciją. Na šį kartą žmonėms sekėsi žaisti labai neblogai, užsislaptinęs sailonas neskubėjo lysti į saulėkaitą ir tik paskutiniame žaidimo etape atsiskleidė. Taip pat išbandėme ir new caprica papildymą. Žmonės pakankamai lengvai gynėsi nuo centurionų ir įveikdavo krizes. Ir tik sugrįžus Galacticai į orbitą situacija tapo kritinė. Liko padaryti tik vieną hiperšuolį, bet aplink Galactica buvo pilna civilių laivų ir dar daugiau sailonų laivų. O žmonijos gerovės rodikliai visi raudonojoje zonoje. Žmonės surizikavo , paaukojo du laivus, tikėdamiesi, kad juose nebus kritinių resursų. Deja, nusprogus civiliam laivui populiacijos indeksas nukrito iki 0 ir sailonai užšventė pergalę.

Išvada: su papildymu žaidimas pasidarė dar įdomesnis ir ko gero (sunku daryt giliamintiškas išvadas sulošus vieną partiją) labiau subalansuotas. T.y. žmonėms žaisti buvo lengviau.

AT-43

Pirmą kartą žaidžiau miniatiūrų žaidimą. Seniai jau mintyjau sužaisti kokį nors miniatiūrų žaidimą.
Žaidimą lošėme keturiese (nors žaidimas skirtas dviems žaidėjams), nes visi norėjo išbandyti. Taigi, figūrėlės tikrai gražios ir puikiai detalizuotos.

Kai kurios kliūtys, priedangos buvo gamyklinės, kitos savadarbės. Taigi, išdėliojome kovos lauke visus žemėlapio elementus ir pradėjome kovą. Kuo tai skiriasi nuo įprastų karinių boardgeimų? Atstumai matuojami ruletės pagalba. Kiekvienas būrys eina arba bėga, šaudo tam tikru atstumu, kuris išmatuojamas. Antras dalykas, tai kad nuo „unit” dydžio priklauso, ar jis mato per kliūtį ar ne. Jei kovos lauke rioglinėja koks nors laaabai didelis robotas , o visi konteineriai ar pan. jam siekia tik iki „bambos” tai „unit”as be problemos šaudo virš tos kliūties, bet tuo pačiu negali jos naudoti kaip priedangos. Žinoma, žaidime yra kauliukai ir jų pagalba apskaičiuojamas taiklumas, žala ir t.t.

Taigi sėkmės elementas, kaip ir daugumoj karo žaidimų ne paskutinėje vietoje. Kova vyko daugmaž apylygiai, ir tik pabaigoje likus mūsų vienam būriui, o priešininko dviems, priešininkas vieną būrį paliko „ant patrankų mėsos” (jis buvo išskabytas, pagailėtas tik būrio vadas), o tada kol mūsiškiai robotai užsitaisinėjo pabūklus tolimesnei kovai , pasalūniškai pribėgo antrasis priešininkų būrys ir tikrai nelaukė, kol mūsiškiai bus pasiruošę kovai. Na o kai pribėgo, tai jau mūsiškiams mažai nepasirodė.
Tai buvo paskutinis mažai nepasirodymas šią partiją.

    Komentarai (2)

  • Gerai aprašyti žaidimai :).Tik vat vienas dalykas kuris mane atbaidė nuo AT-43 tai buvo tos pačios miniatiūros kurios tau patiko.Tiesiog kai pažiūri į Rakham Confrontation serijos miniatiūras ar į praktiškai visas naujesnes Games-Workshop produkcijos miniatiūras (apie Privateer Press net kalbėt negalima – Dievai, ne skulptoriai).Gal žaidimas ir smagus (juk Rakhamas), bet būdamas vizualaus meno mėgėjas nepirkčiau jo :P.Dar kartą, gera apžvalga :]

  • boardgames sako:

    mano zinios apie miniatiuras miniatiūriškos;) aš mažai jų matęs, todėl šios man pasirodė gražios;)

  • Tavo komentaras