Stalo žaidimas Infiltration.

Parašė Profesorius, 2012/11/29

Šiais metais „užderėjo” net keli žaidimai Android visatoje ir Infiltration yra vienas iš jų. Cyberpunk, ateities technologijos ir žinoma visada yra žmonių, kurie kiša savo nosį ten kur nereiktų ir jūs būsite vienas iš tokių. Esate įsilaužėlis. Įsilaužiate į korporacijai priklausantį pastatą ir stengiatės nudžiauti iš kompiuterių kuo daugiau duomenų ir…………….. nedidelė staigmena – ne jūs vienas toks gudrus, tuo pat metu ir dar keletas grobikų įsilaužia į tą patį pastatą. ( nuo 2-6). Konkurentai. Žinoma, jie jums nepadės, tik trukdys. Stengsis nudžiauti duomenų daugiau nei jūs, o taip pat sieks, kad jus pričiuptų beplėšikaujant. Pastate yra aibė kambarių , kurie išsidėstę per du aukštus.

Kas juose dažniausiai galima sužinoti tik nuėjus į atitinkamą kambarį. Taigi galite rasti ir labai „derlingą” kambarį su daug duomenų arba visai bevertį ar net kenksmingą jums. Tai jau sėkmės dalykas. Laimės tik vienas grobikas, tas kuris suspės pabėgti prieš suveikiant signalizacijai, o jei sugebės pasprukti keli – tai tas kuris bus daugiau prigrobęs duomenų. Tai ir yra žaidimo esmė. Įveikti godumą ir laiku pasipustyti padus. Kol kas kiek žaidėm partijų, tai 70proc niekas nesugebėdavo pasprukti. (och tas godumas).

Taigi keliaujam per kambarius ir renkam duomenis. Yra tikimybė, kad kokiam nors kambaryje rasite į ėjimą į slaptą kambarį. Jame apsilankyti visada verta, nes ten dažniausiai būna daug duomenų. Beklaidžiojant po pastatą gali aktyvuotis kovinis robotas, kuris gali jus nukepti, todėl reikia jo pasisaugoti. Būna ir naudingų robotukų, pvz, kuris eina per kambarius link išėjimo ir visuose kambariuose išlaužia spynas. Žaidimo pradžioje visi žaidėjai gauna veikėjus – nors jų išvaizda ir skirtinga, bet savybės vienodos. Skirtumai tarp žaidėjų prasideda, kai gauni kelias veiksmo kortos. Nors jų nedaug, bet jos tinkamoje vietoje tinkamu laiku panaudojus labai gali praversti. Kiekvienas žaidėjas jų pradžioje turi berods po 3, taigi ne taip ir daug. Taigi reikia stengtis jas panaudoti kuo naudingiau. (būna kambarių, kur gali rasti papildomų kortų, bet tai jau vėlgi – sėkmes dalykas). Žaidimo taisyklės nesudėtingos, bet pats žaidimas atsiskleidžia neiškart.

Pirmoji partija man padarė tokio labai vidutinio žaidimo įspūdį, bet sulig kiekviena partija įspūdis gerėjo. Iš tikro, tai yra požemio tyrinėjimo žaidimas tik „setingas” kitas. Cyberpunk. Grobiate ne auksą, o duomenis ir vaikščiojate po korporacijos teritoriją, o ne po požemį. Monstrus čia atstoja robotai – tik jų yra nedaug. Gali ir išvis nebūti. Bet ir vienas, vienintėlis gali sukelti jums dideles problemas. Tai kad reikia laiku pabėgti priminė Dungeon Quest (reikia pabėgti iš požemio, kol saulė nenusileido). O čia reikia pabėgti, kol signalizaciją nesuveikė ir jūsų nepagavo. Po kiekvieno ėjimo kyla grėsmės lygis. Ir kai jis pasiekia 99, tada jau visiems amen. Jei nespėjote pabėgti – jus pagavo.
Taigi – išvados. Visai smagus, ne per daug sudėtingas, užpildukas . Žaidžiasi greitai ir dinamiškai. Jei norite patyrinėti šiuolaikinį „dungeon” ir nesugaišti tam 4 valadų, tai šis žaidimas tikrai tinkamas. Jame „random” lygis tikrai nemažas, bet jį galima laimėti tiesiog žaidžiant ne taip godžiai nei kiti žaidėjai ;).