Saint Malo. Pirmas žvilgsnis.Pirmos statybos.

Parašė Profesorius, 2012/11/28

Tai visiškai šviežias žaidimas, ką tik išleistas. Paskutiniu metu esu labiau ameritraš gerbėjas, negu eurogames fanas, bet viskam yra išimtys. Taigi visai netikėtai pats sau sėdau išbandyti šio žaidimo ir jis man netgi labai patiko. Nors žaidimo viršelis visiškai standartiškas ir neišsiskiriantis, bet viduj kiekvienam žaidėjui skirta lenta atrodo tikrai simpatiškai ir kas tikrai smagu, tai, kad nėra žaidime nei žetonų, nei kažkokių kubelių-žymeklių.(beje, manau tai leido gerokai sumažinti žaidimo kainą).

Viską ko reikia galima nusipiešti su apdairiai į žaidimo komplektaciją įdėtais fliomasteriais, ant jau aukščiau minėtos lentos, skirtos žaidėjui.(tai daugkartinio naudojimo vyksmas, su paprasta servetėle po žaidimo galima visas terliones nuo lentelės lengvai nuvalyti). Paišymo idėja nėra visiškai nauja, bet dar nenuvalkiota. Tai tikrai, bent jau man suteikė daug teigiamų emocijų.Smagu paišyti, net jei ir nesi didis dailininkas. Pasiimi flojimasterį ir nusipieši tai gynybinę sieną, tai paprastą namą, dėžę, architektą!, kareivį!, bažnyčią +, kunigą+. ir t.t.Vienžo, tai ką tuo metu leidžia „pasistatyti” turimi resursai ir ko tuo momentu labiausiai reikia.. Tai kaip jau minėjau, kiekvienas žaidėjas turi lentelę, ant kurios yra jau keli pastatai, dėžės ir didžiulė beveiktuštė aikštė, kurioje ir bus galima statyti norimus pastatus, personas ir gynybines sienas. Bet tai ne tik flamimmasterinis žaidimas, tai fliomasterjinis ir kauliukų žaidimas. Rideni 5is kauliukus, ir stengiesi surinkti reikiamą kombinaciją. (galimi 3 perridenimai) .

O galimų vystymosi elementų ir jų kombinacijų iš ties nemažai. Galima statyti daug bažnyčių ir gauti už jas nemažai taškų. Galima kaupti medieną, samdyti architektą ir prisitatyti namų. Tai taip pat generuoja nemažai taškų. Galima tiesiog stengtis į miestą „prisijaukinti” vieną kitą didiką (užima mažai vietos – tik vieną langelį, o generuoja iškart 7 taškus. O 7i taškai šiame žaidime yra tikrai daug). Bet, kad gauti vieną ar kitą norimą „elementą” reikalinga tinkama kauliukų kombinacija. Tai kaip išridenti tai ko reikia? Tam reikalinga sėkmė ir pinigai. Sumokėjus du pinigus galima pasirinkti norimą kauliuko rodmenį.Tik reikia , kad pinigų netrūktų. O kad netrūktų reikia turėti prisistačius daug dėžių ir tada reikia nusamdyti prekybininką, kuris iš tų dėžių „išpurtys” nemažai pinigėlių. O, kad nusamdyti prekybininką, reikia išridenti reikiamą kombinaciją, o jei niekaip nepavyksta išridenti, tai kauliukus galima paveikti pinigais. (visiška korupcija). O kad turėt pinigų, reikia dėžių ir prekybininko :P, o kad……………..Taigi visą žaidimą reikia rinktis , ar jamti kokį resursą, ar jau galima kažką statyti kas duos pergalės taškus.. Taip pat reikia saugotis užpuolimų. O nuo jų gina miesto sienos ir kareiviai. Kurias reikia per daug nesnaudžiant pasistatyti , o juos nusisamdyti.. Jei nesugebate apsiginti iškart -5 taškai, o jų prarasti visi nenori. Išvada ne itin sudėtingas miesto statymo žaidimas su pakankamai originalia paišymo mechanika ir miela išvaizda. Tinka visiems dailininkams ir telekinetams. ;)