Stalo žaidimas Smash Up.

Parašė Profesorius, 2012/11/27

Ateiviai, dinozaurai, nindzės, piratai, robotai, triksteriai, burtininkai, zombiai – 8 konfliktuojančios frakcijos, kurios šiame žaidime aiškinsis santykius. Bet………jūs visada žaisite už dvi frakcijas, kurios jus atstovaus. Taigi, kaip kokiam klasikiniame B-movie galimi įvairūs ir labai keisti varijantai: Ateiviai – nindzės, dinozauriai – robotai, burtininikai – zombiai ir . tt. ir pan. Skamba visai linksmai ir žaidžiasi smagiai. Žaidimo taisyklės nesudėtingos ir greit perprantamos, bet kad tapti meistrišku žaidėju yra ką veikti.Kiekviena frakcija savita ir su ja reikia žaisti kitaip nei su likusiomis. O šiuo atveju visada žaisite už dvi frakcijas. Taigi dar reikia atrasti ir jų sinergiją. Tai kortinis žaidimas.Kiekviena frakcija – tai 20 kortų, kai sumaišome dvi frakcijas, tada jau 40 kortų.

Su jomis ir žaisite. Taigi išsirenkam po dvi frakcijas, sumaišom ir pirmyn. Visas triukšmas dėl taškų – kas pirmas surinks 15 tas ir laimės. Laimėjimo sąlyga kaip kokiam euro žaidime, bet neapsigaukite , tai tikrai ne „eurogeimas.”. Tai visiškai interaktyvus – agresyvus žaidimas su tiesioginiu konfliktu. Visos kortos, nesvarbu kokios frakcijos, yra dviejų tipų – „minion” ir „action”. Ir per ėjimą galima jų sužaisti po vieną………..jeigu nepadėsite kokios kortos, kuri turi efektą leidžiantį daugiau sužaisti „minion” ar „action” kortų. O tokių kortų tikrai yra ir jos, žinoma, naudojamos. Taigi visų frakcijų efektai skirtingi ir asimetriški.

Bus ką veikti, kol visas skirtingas frakcijų kombinacijas išbandysite. Pirmos partijos vyksta lėtokai, nes kortos visos su tekstu ir jį reikia persiskaityti, kad tinkamai ir laiku pritaikyti norimą kortos efektą. Bet peržaidus už visas frakcijas bent kartelį žaidimas juda greičiau. Ir išvis, jis nėra labai ilgas, nes žaidžiama, kaip jau minėjau iki 15 taškų, o juos surinkti teoriškai galima per 3 raundus. Praktiškai tai sunkiai įmanoma, nes varžovai nesnaudžia ir visada stengiasi engti lyderį. Sprendžiant iš dėžutės dydžio nusimato visas kalnas naujų frakcijų, kurios bus išleidžiamos papildymuose.

Itin giliamintiškos išvados: žaidimas greitas, dinamiškas ir kažkiek chaotiškas. Kaip tik toks kokie man patinka. Kol kas “atkaliau” 4ias partijas, taigi išbandžiau jau visas frakcijas ir…………… visose partijose gavau per kailį. Yra dar kur tobulėt. Jei jums nebūtina pilna kontrolė žaidime ir strateginis planavimas 5 ėjimams į priekį tai šis žaidimas patiks. Taigi kol kas bandau perprasti ar zombiai – dinozaurai tikrai gera kombinacija ir laukiu naujų frakcijų ;)