Stalo žaidimas Stay Away. Pirmieji įspūdžiai.

Parašė Profesorius, 2015/03/12

stay away virselis

O jie (įspūdžiai) patys geriausi. Ir ne tik man, bet visų žaidėjų, o žaidėme penkiese. Iškart po pirmos partijos nutarėme žaisti dar vieną. Kas taipogi rodo, kad žaidimas užkabino.

Apie ką mes čia?

Ogi apie čiuptuvus Cthulhu ir The Thing pavidalu. Atidarę dėžutę rasite daug čiuptuvų, kurie nori jus nustverti. Vienas žaidėjas tampa pačiu The Thing (tiesiog jeigu atsitiktinai ištrauki The Thing kortą) ir siekia visus kitus užkrėsti, paversti savo pakalikais. Žinoma, visi kiti žaidėjai nežino, kas yra tas baisusis priešas, todėl įtarinėja visus iš eilės. Paranoiška atmosfera garantuota.

 stay away savizudibe

Pirmos partijos.

Be jokios abejonės pirma mano partija, pirmas kortų traukimas ir aš jau pats tikriausias Cthulhu Thing. Kad užkrėsti kitą herojų, reikia turėti Infection kortą. Na bent vieną. O aš neturėjau nė vienos. Bet po keleto ėjimų ir kortų traukimų ši problema buvo išspręsta ir jau pradėjau savo ardomąją veiklą. Kiekvienas žaidėjas savo ėjimo pabaigoje privalo keistis viena korta su žaidėju iš kairės, taigi sėkmingai infekavau pirmąją auką. Auka pasirodė supratinga ir iškart perėjo mano stovyklon. Po kiek laiko atsiuntė man atgal Infection kortą ir pasistengė, kad persėsčiau į kitą vietą , taip gaudamas galimybę infekuoti dar vieną nieko neįtariantį žmogelį. ( nes keistis kortomis galma tik su kaimynu iš kairės, taigi, jeigu nekeisti savo sėdėjimo vietos, taip ir nėra galimybės dar ką nors užkrėsti). Ir štai infekuotas dar vienas. Žmonės nėra tokie jau liurbiai, jie turi ugniasvaidžius ir gali įtartiną tipą kaip mat supleškinti. Žinoma, po karšta letena gali papulti ir savas – neinfekuotas žmogus. Bet šioje partijoje niekas neskubėjo ugniasvaidžius leisti į apyvartą. Taigi toliau dirbau savo juodą darbą. Kažkas sužaidė kortą, kuri pakeitė žaidėjų eiliškumo kryptį ir darbar viskas vyko ne pagal, o prieš laikrodžio rodyklę. Taigi man buvo sudaryta galimybė užkrėsti žaidėją iš dešinės. Tai jau 3 užkrėsti ir tik vienas sveikas. Jeigu The Thing užkrečia visus herojus – jis laimi. Bet tada turi garsiai (ir turbūt išdidžiai) paskelbti, kad jūs visi užkrėsti ir jeigu……..The Thing kažką užvlelia – suklysta t.y. nors vienas žmogeliūkštis dar nėra jo valioje, tada The Thing pralaimi, o likęs sveikuolis ar net keli sveikuoliai (jei tokie yra) laimi. Taigi liko vienas sveikas mano manymu. Įvyko dar vienas persėdimas ir jis tapo man pasiekiamas. Taigi sėkmingai jį užkrėčiau ir paskelbiau apie savo pergalę. Patikrinus pasirodė, kad The Thing šį kartą išties triumfuoja.

Iškart , nieko nelaukę, sėdome žaisti antrąją partiją. Šį kartą buvau žmonių pusėje, bet jau nuo pradžios įtarinėjau……… visus ;). O jie įtarinėjo mane. Prasisuko keli ratai ir vis dar buvau neužkrėstas, bet jau turėjau įtarimų, kas gali blogio įsikūnijimas ir išties vienas žaidėjas sužaidė kortą kuri leido jam įsitaisyti šalia manęs. Tai mano įtarimus dar sustiprino, kad jis ir yra The Thing, bet………..jis nieko nelaukė ir infekavo mano personažą. Taigi iškart prisiekiau savo ištikimybę Chtulhu Thing ir….. pyliau artimiausiam kaimynui iš liepsnosvaidžio. To ir užteko kad jis susilankstytų. Pašalinau arba vieną iš „saviškių“ t.y. infekuotąjį arbą žmogų. Tai sužinosme tik partijos pabaigoje. Kitas žaidėjas taip pat nesnaudė ir pasekė mano pavyzdžiu ir perliejo draugiška ugnies srove dar vieną herojų. Likome trise ir savo ėjimo metu žaidėjas, kuris ir buvo The Thing paskelbė, kad mes visi infekuoti. Jis buvo teisus, bet šį kartą laimėjo ir The Thing ir infekuotieji – nes buvo įvykdyta sąlyga, kad žaidimo metu buvo eliminuotas bent vienas žmogus.

 stay away panic kortos

Pirmos išvados.

Šį žaidimą galima priskirti, todėl ir priskiriu prie vakarėlio žaidimų. Taisyklės nėra sudėtingos, viskas vyksta labai dinamiškai ir greitai. Pagal nuotaiką panašiausias žaidimas – Shadows Hunters. Kaip ir pastarąjame jaučiama duok spirgtą bet kam atmosfera. Jeigu pirmąją partiją žaidėme dar ne itin agresyviai, tai antrojoje, jau prasidėjo nepagrįsti kaltinimai, įtarinėjimai ir svilinimai iš liepsnosvaidžio per daug nesiaiškinant kas yra kas. Pirmas ir pagrindinis žodis, kuriuo apibūdinčiau – smagus žaidimas. Pradžioje atrodo, kad viskas labai paprasta, bet geriau pagalvojus, jeigu nori laimėti, tai kai tampi infekuotas nereikia besąlygiškai padėti The Thing. Reikia atsargiai balansuot, kad The Thing nespėtų infekuoti visų, kol nebus nudėtas nors vienas žmogelis ir, kad nebūtų nudėtas pats The Thing. Nes tada laimi žmonės o The Thing ir visi infekuotieji liūdi, rauda, mąsto, kad nėr teisibės an svieto ir ieško internetuose monstrų teisių apsaugos tarnybos telefono numerio skaičių.

Kol kas tokie įspūdžiai. Reikės prisiruošti išbandyti su didesniu žaidėjų skaičiumi, o jų gali būti visiškai solidžiai – visi 12a.

 stay away visuma