Stalo žaidimas Zombie Plague

Parašė Profesorius, 2010/10/05

Atsargiai!!!
Jie artėja.
Jų DAUG.
Jie labai alkani.
Jie – Z O M B I A I

Zombių antplūdis – jų keturis kart daugiau nei žmonių, bet jie lėti ir ginkluoti tik dantukais ;) Bet vistiek išgyventi paprasta nebus.

Žaidėjai: 2-6. (mano nuomone gali žaisti ir 1 žaidėjas)
Trukmė: 60 min
Kategorijos: kovinis, siaubo, miniatiūros, print and play, zombiai.
Mechanikos: kauliukų ridenimas, judėjimas.

Taigi, žaidimas print & play kategorijos. Jį galite atsispausdinti ir žaisti.
Žaidimas nuotykinis, pusiau kooperacinis. Dvi konfilktuojančios pusės. Žmonės – herojai, ir zombių meistras, vadovaujantis visiems zombiams. Žmonių tikslas – apieškoti visas slėptuves, tiek lauke, tiek pastatų viduje, tada užsibarikaduoti name.

O tai padaryti tikrai nėra lengva. Kiek žaidėme gal ir pavyko kokį kartelį, ne daugiau. Visa laimė kad yra te jo, alternatyvūs laimėjimo būdai jo: jeigu randi įėjimą į rūsį, tai galima užsibarikaduoti rūsyje, ir tokiu būdu išsigelbėti, jeigu randi raktelius nuo automobilio, tai galima visiems įlipti į automobilį, jį užkurti ir išvažiuoti, tokių būdu išsigelbėti. Žmonės pradeda žaidimą neginkluoti (o neginkluotam įveikti zombį labai sunku, beveik neįmanoma), bet ir zombių pradžioje nėra daug. Taigi pirmas uždavinys apieškoti slėptuves, o jose galima rasti ir naudingų daiktų ir ginklų. Čia jau sėkmės reikalas. Per visą žaidimą gali rasti tik kokį laužtuvą ar beisbolo lazdą, o gali rasti automatą ar medžioklinį šautuvą. Beje, jei nukauni zombį, tai tuo bėdos nesibaigia. Nes kiekvieną ėjimą gali atsirasti 2 nauji zombiai, jei jų skaičius nėra maksimalus. Taigi, jei per ėjimą herojams pavyksta nudėti 2 zombius, tai kitą ėjimą jų skaičius vėl toks pats koks buvo. Tik tiek , kad zombiai atsiranda tik tam tikrose vietose, krašte žemėlapio, o ne bet kur.

Tai šiek tiek palengvina gyvenimą herojams ir suteikia šansą išgyenti. Žaidimas tikrai atsmosferiškas ir dinamiškas. Žemėlapis kokybiškas ir detalus. Taisyklės tikrai nėra sudėtingos. Net ir žaidimo naujokai jas nesunkiai perpranta ir puikiai žaidžia. Bet laimėti nėra taip paprasta. Viską lemia ne tik atsitiktinumas, bet ir strategija. Herojai gali keistis daiktais. Herojai gali statyti barikadas, ant durų ir langų, kad zombiai negalėtų praeiti. Kadangi 4i zombiai pralaužia barikadą, tai koks nors herojus gali iš kitos pusės laikyti barikadą, kad zombiams būtų sunkiau prasilaužti. Žemėlapyje yra patalpos su keliais išėjimais ir yra patalpos su vienu išėjimu. Taigi, sunkiau apieškoti tas, kuriose yra tik vienas išėjimas. Nes jei tokioj patalpoj zombiai užspeičia herojų, tai sveikas žuvęs, na nebent turėtų labai galingą ginklą ir jam pavyktų uždubasinti zombius. Taigi pradžioj žaidimo nereikia lįsti į tokias patalpas, iš kur sunku pabėgti, nebent esate tikri, kad spėsite pabėgti. Taigi apieškom slėptuves, kurios labiau atviroje vietoje ir tikimės rasti galingus ginklus. Jei randame, tai tada galima jau eiti apieškoti uždaresnes patalpas. Taip pat puikiai veikia zombių nuviliojimo taktika. Zombiai yra zombiai, o ne koks spec. policijos padalinys. Jie per daug nestrateguoja, ir nerengia pasalų, jie eina ten kur mato žmones. Ir link tų, kurie arčiausiai. (to reikalauja žaidimo taisyklės). Taigi galima vieną herojų paskirti zombiams nuvilioti, o tuo metu kiti greitai, greitai apieško problematišką slėptuvę.