Stalo žaidimas: Galaxy Trucker

Parašė Profesorius, 2010/10/01

Korporacija „Inkorporuota” yra interplanetinė konstrukcinė firma, įrenginėjanti kanalizacijos sistemas mažo biudžeto rajonuose, prasčiau išsivysčiusiose planetose. Metų metus ši korporacija svyravo ant bankroto ribos – gamybinių medžiagų gabenimas į galaktikos užkampius, kur jos labiausiai reikalingos, yra rizikingas reikalas.

Kompaniją išgelbėjo kelios fantastinės idėjos. Vietoje medžiagų gabenimo į visus užkampius, kodėl nesukrauti jų į paprastus erdvėlaivius ir duoti patiems skristi. Be to, kam samdyti pilotus, jei visada atsiranda trenktų, kurie tai padarys nemokamai?

Čia atsirandate jūs. Tiesiog pasirašykite sutartį su Korporacija „Inkorporuota” ir gausite neribotą priėjimą prie jų sandėlių. Čia gaminkite savo nuosavą laivą iš esamų pusfabrikačių ir skriskite į visatos užkampius. Galite susidurti nu nesėkme, bet visos gėrybės, kurias rasite pakeliui bus jūsų, o ir Korporacija jums užmokės už greitą pristatymą.

Įmanoma, kad jūs pabaigsite savo dienas neaprėpiamose skolose, elgetaudami Denebo III gatvėse, bet jei fortūna jums šypsosis, galite tapti vienų iš 10 milijardų turtingiausių visatos žmonių.

Kosminių laivų konstruotojai, kosmonautai, prekybininkai – lyg ir skirtingos profesijos, bet jums teks būti universaliu ir išbandyti visas tris viename asmenyje.

Žaidimas prasideda tuo, kad jums reikia sukonstruoti kosminį laivą, kuriuo skrisite. Kiekvienas žaidėjas gauna kosminio laivo planą (žaidimo lentą, ant kurios reiks dėlioti detales). O vidury stalo styro visa krūva kosminio laivo detalių. Detalės kuo įvairiausios: lazeriai, varikliai, kabinos ekipažui, ateivių gyvybės palaikymo moduliai, krovinių triumai, specialūs krovinių triumai radioaktyviems kroviniams (beje jie ir yra vertingiausi), energijos kristalų saugyklos, apsauginių laukų generatoriai.

laivo konstrukcijos detalės

laivo konstrukcijos detalės

Laivą reikia konstruoti subalansuotai. Kad jame būtų visko, nes iš anksto nežinote kokie nuotykiai jūsų laukia kosmoso platybėse. Jums gali tekti atlaikyti meteoritų lietų, peštis su piratais, apieškoti apleistas kosmines stotis ir tt. Beje, laivą konstruoti nėra taip paprasta. Yra trys sujungimų tipai ir jeigu supainiosite ir ne taip sujungsite, tai deja deja, ta laivo dalis sugrius dar net nepradėjus skristi. Taigi, duodamas startas ir visi puola konstruoti kosminių laivų. Beje konstravimas vyksta “real time” visi vienu metu. Yra smėlio laikrodis, kurį gali apversti bet kuris žaidėjas, ir kai smėlis išbyra, laikas statyboms baigėsi.

Kaip pastatei, taip ir skris. Visos detalės užverstos, taigi gali imti bet kurią, bet ją reikia atversti. Jei tinka prilipdai prie laivo, jei ne, tai padedi į šalį. Taigi visi atideda detales netoli savęs, na gal vėliau prireiks. Taigi viena žaidimo taktikų stebėti ką kiti atvertė, ir jeigu jums tinka, būtinai pasiimti ( tai leidžia taisyklės). Taigi laivo statyba įpusėjusi, kažkas apverčia laikrodi. Visi pradeda dar labiau skubėti. Kažkas spėja iki pabaigos pastatyti, kažkas nepėja, kažkas padaro konstrukcinių klaidų. Pusė laivo triokšt pokšt. Galima skristi ir su puse laivo. Svarbu, kad laive būtų bent vienas įgulos narys.

kosmonautai ir korviniai

kosmonautai ir korviniai

Tas kuris pastato laivą pirmas, ir skrenda pirmas, (kas atskrenda pirmas, tas gauna daugiausiai paipildomų pinigų) atitinkamai išsirikiuoja ir kiti žaidėjai. Bet tai tik startinė pozicija. Žaidimo eigoje tai gali keistis ir keičiasi. Pirmam skristi veta tada, kai pasistatai galingą ir subalansuotą laivą. Nes pirmąjąm laivui tenka visi džiaugsmai ir negandos. Na tarkim jeigu puola piratai, tai pirmiausiai puola pirmąjį laivą. Ir jeigu jis neįveikia piratų, tai nuo jų nukenčia, o už jo skrendančiųjų tai visai nekaso. Bet jeigu pirmas skrendantis atskrenda iki planetų su resursais, tai jis pirmas ir renkasi, kokius resursus jams. (vėliau juos galima pelningai parduoti. O laimi tas kuris žaidimo pabaigoje turtingiausias). Taigi pirmas etapas įveiktas. Dabar jau Korporacija pasitiki ir leidžia statyti didesnį laivą, kurį pastatyti sunkiau, bet jis galingesnis ir gali daugiau krovinio vežti. (jeigu pakankamai pastatysite krovinių skyrių). Pastačius laivus vėl skrydžio ir nuotykių etapas. Jam pasibaigus trečiasis paskutinis etapas. Jame gausite leidimą statyti pati didžiausią laivą. Bet tai ir sudėtingiausias etapas. Jei žaidžia 4i žaidėjai, tai sudėliojamos beveik visos detalės. Taigi jeigu konstruosite nepakankamai greitai, tai neliks jums tinkamų detalių laivui ir turėsite skristi su puslaiviu. O tai nėra labia puiku, nes trečiąjame skrydžio etape jus puls dar piktesni piratai, daužys dar daugiau meteorų, gali kilti epidemija ir užsilenkti dalis įgulos. Taigi koks bebūtų laivas skrendam. Iš tikro, net jei ir nepasisekė pastatyti iki pabaigos laivo, vistiek turite daug šansų nuskristi iki finišo ir netgi laimėti. Nes šiame žaidime sėkmės elementas yra ir tai gali jums padėti arba pakenkti. Jeigu papuolate į meteorų lauką arba jus apšaudo , tai ridenami du kauliukai, kurių rezultatas rodo į kurią laivo vietą pataikoma ar visai nepataikoma. Taigi galima skrist su silpnu laivu, bet “teisingai” ridenti kauliukus ir turėti neboga rezultatą. Na žinoma su stipriu laivu bus žymiai lengviau, nes net ir nesėkmingai išridenus kauliukus, mažai kas tokiam laivui gali pakenkti.

Žaidimo komponentai. Jie išties puikūs ir kokybiški. Ir tikrai gerai perteikia žaidimo temą. Kosmonautai, tai kosmonautai, o ne kokie kubiniai žymekliai. Ateivių figūrėlės neįmantrios, bet visdėlto juos užskaitau, kaip ateivius.

ateiviai

ateiviai

Labai gerai atrodo energijos kristalai.

energijos kristalai

energijos kristalai

Laivo detalės ir žaidimo lentos iš storo ir kokybiško kartono. Taigi už žaidimo apipavidalinimą 10/10.

Patį žaidimą priskiriu “fun” žaidimų kategorijai. Tai nėra kažkokios gilios strategijos žaidimas. Jame reikalingas ir greitis ir sėkmė.

Mielai jį žaidžiu karts nuo karto ir tikrai jis neatsibodo. Vis dar neišbandžiau 3A laivo modelio. Taip pat yra pusiau komandinio žaidimo taisyklės, kurių taip pat dar nebandžiau. Taigi šis žaidimas dar neišsemtas. Be to galima atsisiūsti kelis nemokamus mikro papildymus arba nepagailėti ir nusipirkti diiiiiiidelį papildymą, kuris berodz leidžia žaisti penkiese.

Taigi žaidimas tinkamas ir rimties boardgeimeriams ir pradedantiesiems.